ecpedicelove

Proč se kobáse říká klobása?

Odpovědi
marci1

Slovo klobása slovo mohlo vzniknout z hebrejského kol, tedy všechno, a basar, což je maso. 🙂
https://wave.roz­hlas.cz/ve-vlastni-stave-slova-prejata-v-kuchyni-ii-5245182

Filip84

Nevím, co je „kobása“, a – představ si to – dokonce to nevím ani tehdy, když to napíšeš dvakrát pod sebe, asi, kdyby to jedenkrát někdo přehlédl, že? 🙂

Mínil-li jsi slovo „klobása“, ethymologický původ není znám, pravděpodobný Ti napsala marci, a pokud u něčeho není objektivně znám ethymologický původ, je to většinou slovo předpraslovanské, přepragermánské, předprakeltské atp.

Takže ano, s největší pravděpodobností se klobáse říká klobása, protože už jí tak říkal i Ješua ben Joseph (pokud žil) a protože kdyby se klobáse říkalo vrtulník, sekera nebo třeba divný, nikdo by nerozuměl, co tím chceš říct. 🙂