Avatar uživatele
Registrovaný

Proč se kluk/holka (kamarád) naštve, když ho odmítnete?

Proč, když chce s vámi navázat kamarád/ka bližší vztah a vy odmítnete, třeba i kvůli osobním problémům nebo to prostě nejde, a oni se na vás naštvou a jsou vůči vám zahořklí. Ikdyž jste to tak nemysleli. Mrzí vás tyto situace? A proč si myslíte, že se člověk tak naštve na svého "skoropartnera"?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Protože o kamarádství nikdy nestál/a, chtěl/a se skrz něj propracovat ke vztahu a vy jste právě jeho/její naději uštědřila velkou ránu.
V angličtině pro to existuje krásný výraz "friendzone".


Avatar uživatele

Nejde vždy o naštvání se. Když jeden jednotlivec najde zalíbení ve druhém, tak si začne spřádat své sny a přání, i úsměv při pozdravu si potom může vysvětlovat jako projev náklonnosti. Potom pochopitelně takový jednostranně "rozběhnutý vztah" dostane hodně tvrdou ránu, když dojde k odmítnutí. Odmítnutý člověk se může cítit zaskočený, pokořený i uražený. Hlavně bude asi dost nejistý. Nejsme ještě v té naší posocialistické realitě natolik "otrlí", abychom dokázali odmítnutí brát jako projev něčí vůle nevstupovat do bližšího kontaktu s jiným člověkem a při tom abychom z takového rozhodnutí nadělali nesmyslné závěry. Při troše asertivity je totiž nabíledni, že každý z nás má možnost volby a není tedy zapotřebí odmítnutí brát jako urážku nebo něco podobně nevhodného. Jde prostě jen o projev svobodné vůle.
A proč si myslím, že se někdo naštve, když je odmítnut? Zřejmě takovému člověku
chybí poznání, že na jiné osoby nemusí působit pokaždé jako vzor krásy, moudrosti a dokonalosti. A také mu chybí tolerance a respekt vůči druhým lidem.


Avatar uživatele
Zlatý

Naštvou se, protože nedokáží respektovat osobu jako takovou. Máme přece svoji svobodnou vůli a nenecháme se nikým manipulovat.


Avatar uživatele
Registrovaný

Ahoj,
on toužil o tvém/vaše vztahu a když si řekl: Ne, tak se mu nedivím. Ale, naštvat se nemusí. Stačí říct: Doopravdy? Co se dá dělat.
Chování:
Odmítnout se může, ale když se naštve on/ona, je to horší, než odmítnutí.
Andrílek

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.