Damiana

Proč se každý rok začínají prodávat vánoční figurky dřív?

Je 9. září a v Kauflandu už začali prodávat Mikuláše. Jaký to má význam?
Doplňuji:
Nejde jen o to, jak moc šmejdské zboží to je, ale hlavně o to, že je to děsně otravné a nepřirozené. Ještě pořádně nezačal ani podzim a místo draků už vidím čerty…:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Nejenom toto je důvod, proč se podobným marketům vyhýbám. „Oni“ mají tu obchodní strageii tak zpracovanou, že si potom člověk prostě chtě-nechtě připadá takový „zpracovaný“. Já nakupuji většinu běžných potravin u Ládínka v nedaleké vsi. Moje biologické hodiny mi říkají, že na Mikuláše a vánoce si ještě musím nějaký čas počkat. Zítra jdu na houby.

Další odpovědi
Elk

Obchodní trik. Já už je tam viděl před 14 dny. Hlavně nalákat lidi na jejich nízkou cenu, která ale ani tak neodpovídá kvalitě, protože co se ukrývá za obalem nemá pražádnou kvalitu a minimální spojitost s čokoládou. Pokud tam není napsáno minimálně 45 – 50 procent kakaa, tak je to schmide – česky – šmejd a to mi nesmí do vozíku.
Nejhorší je, že si člověk na informace na obalech musí brát sebou do obchodů brýle, nebo lupu.
P.S. Slušné obchody by ji měly půjčovat při vstupu.....?

Illines

Rekla bych- prosle zbozi,znovu prebalene,nebo zarucni lhuta konci k v rijnu,tak se to doproda,proto nizsi cena.
Doplňuji:
Svinstvo v obchodnim retezci a skoro uz ve vsem.

Nykki

Koukáš na zprávy? :D
Doplňuji:
Snaží se předhánět jeden druhého… Ale nevím ,kdo by si to chtěl kupovatted',je to vnímáno spíš jako vtípek. A kdoví třeba za rok budeme kupovat plavky a k tomu čoko Mikuláše ;)

venkovan

Neboj – když to půjde tímto tempem, tak Mikuláše budou už prodávat v únoru.
Obávám se, že jsem vánoční kolekce viděl v jednom řetězci asi před měsícem. Když jsem šel okolo – jen jsem si položil otázku – čerstvé zboží nebo loňské a nebo loňské s letošním štítkem výroby?

Damiana

ad Nykki: Ty evidentně taky..:-D