Sea

Proč se kartám říká čertovské obrázky?

jen mě to tak napadlo 🙂 a opravdu nevím…

Nejlepší odpověď
Drap

Říkalo se jim proto tak, že ti co podlehli karbanu tak prohráli všechno, jak kdyby se spolčili s čertem. Další možné vysvětlení je, že pomocí tarotových karet se věštilo a církev tyto lidi často jako čarodějnice spojovaqla s ďáblem

Další odpovědi
Damiana

Podle mne je to podle toho, že se vždy tradovalo, že lidé hráli s čerty karty o duši. Vždy měli nějaké šílené přání, přivolali čerta a ten slíbil, že jim ho splní. Ale něco za něco. Když prohráli, propadli peklu.

MILAN1961

VEM SI JEDNOHLAVÉ KARTY TŘEBA NA PRŠÍ A POŘÁDNĚ SI JE PROHLÍDNI