Fienir

Proč se k tázajícím chováte jak ke kusu hadru?

Když se tu někdo na něco zeptá, tak většina odpovědí je ve smyslu „domácí úkoly dělat nebudem, polib si“.

  1. Tázající nemusí mít žádný domácí úkol, může se jen ptát. Já kolikrát se setkám s matematickým problémem, který není žádným domácím úkolem, jen mě zajímá odpověď.
  2. I kdyby to byl domácí úkol, tak se situace nijak nemění. Buď odpovím k otázce nebo neodpovídám vůbec.

Nejlepší odpověď
iceT

Oni někteří tázající se také ke zdejším uživatelům nechovají zrovna mile.Stačí,když se tázajícímu nelíbí odpověď…

Další odpovědi
beer

Nemyslím si, že pokud někoho odkáži s domácím úkolem na učebnici či net, se k němu nechovám jako k hadru.
Vyřešením DÚ mu přece nijak nepomohu, ale naopak – při zkoušení či písemce díky tomu třeba dostane kuli. I zdejší Kodex na to myslí:
„Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit.“
Doplňuji:
No to sem temu zase dal..
Edit: …se k němu chovám.. patřilo. Sem se do teho nejak zamotal, no ))

dudu

Všem účastníkům na těchto stránkách se dostalo základního stupně vzdělání a každý má možnost si svoje znalosti individuálně doplňovat. Každý by také měl umět samostatně myslet a pracovat. Tyto stránky snad nemají sloužit k tomu aby suplovaly nedostatek fundamentálních znalostí, který si někteří jedinci zavinili nezodpovědným přístupem k plnění svých povinností. Platí však také zásada, že nikdo nemá právo ve svém příspěvku kohokoliv dehonestovat a v některých případech je lépe určité dotazy prostě a jednoduše ignorovat.

badisko

no mnohdy nejde ani oto na co se clovek pta …spise jak a je li to opravdu na slusnou odpoved (otazky do skoly jsou sice fajn ale spise lidi nasmerovat a ne jim udelat domaci ukol…)…predem se omlouvam pisatelce vcerejsiho postrehu nic proti ni nemam ..ale je to jen ukazka ..otazky ktera me nenecha chladnym…otazka znela neco ve smyslu …co je to lalok u slepice? …a k cemu slouzi ?..(anketa za A k dychani za B k uskladneni zrni..) odpoved ..k uskladneni zrni a ten lalok mate asi namysly (vole)…za 20 min ta sama otazka ..k cemu slouzi lalok u slepice ?…odpoved ..tim asi zase mate namysly (vole) u ptaku k uskladneni zrni a je to soucast traviciho ustroji…a odkaz na wiki o travicim ustroji …slecna taktez napsala ze to ma do skoly ze to nemuze nikde na internetu najit a ze to silene specha ja zase silne pochybuji ze to vubec hledala)…bohove vedi ze jsem klidas a malo veci me dokaze nastvat ale tohle je fakt moc…pak taky jsou tady buhuzel lide kteri opakuji otazky v tom smyslu ze se proste nepouci z chyb ktere uz jednou udelali ..tyka se to vetsinou pocitacu…nefor­muluji spravne otazku a kdyz se jim clovek snazi pomoct tak se projistotu ani neozvou …(nedoplni svou otazku jako napr ..jakej mate OS.atd …)..no ale musim rict ze je tady spousta slusnejch a trpelivejch lidi ..jinak by to tady ani memohlo fungovat …a mam dotaz Fiemir ..jses takova matka tereza ..nebo ti nekdo stoupl na bolistku…

freededa

jo taky to nechápu tenhle server je dobrej napad mam otazku a prvni co mi vyjede na googlu jsou odpovědi cz-supr řeknu si jak je to jednoduchý tak se zaregistruju napišu otazku a bum ty debile proč to sem pišeš to si najdeš na googlu a nad dlouhým á nemáš čárku…Mmmm du si to radši najít na googlu…Nápad tohodle serveru je super a odpovědi tady dostaneš ale jsou lidi a jsou lidi víš jak

Sůwa

Souhlasím s tebou, to se zdaleka netýká jen domacích úkolů. Když tento server má jako motto " odpověď na každou otázku ", proč by se nemohly vysvětlit i matematické příklady? Nejspíš to kritizuje ten, kdo odpověď nezná, ale i mnoho z nás starších se rádo poučí.
Doplňuji:
Vzpomněla jsem si na spolužáka, který na střední škole těžce zápasil s matematikou, pak vystudoval UMPRUM s červeným diplomem a dnes je z něj významný architekt.

anonym

Nevím jak ostatní, ale mně by nevadilo odpovídat na úkolové otázky – jenom prostě skoro nikdy neznám odpověď. Často se tady i sama poučím a něčemu se i naučím.

SteimlX

Pač tady jsou tzv. „trapáčci“… DD
Pomohlo by asi mít něco jako webkameru a když se bude někdo k někomu chovat jako ke kusu hadru, tak mu po síti vlepit facku skrzeva tento přístroj…

www

Souhlas s iceT (moje smazaná včerejší otázka ohledně jednoho uživatele), Beer a ostatními, kteří to odsuzují.

registrovana

Také to nemám ráda, ale u otázek typu: „PORADTE MI CO MAM DELAT KDYZ CHCU NOVI MOBIL A RODICE MI HO NECHCOU KOUPIT“ si prostě nemohu kousavou reakci odpustit. Otázky by se měly pokládat tak, aby to odpovídalo tomu, že to psal člověk a ne opice. Odlišná situace ovšem nastává, pokud je otázka položena slušně a pokorně, to by na ni měli reagovat opravdu jen ti, kteří mají věcnou odpověď či radu. Ta vaše kousavá moudra a chytání za slova si nechte v těchto případech na něco jiného.

anonym

protože 80% otázek zvládne průměrný šimpanz odpovědět použitím google nebo wikipedie

Sůwa

Pokud se jedná o matematiku, tak skutečně každý není schopen řešení hned pochopit a není moc učitelů, kteří by uměli učivo vykládat různými způsoby. Absolvovala jsem školu, kde větší část žáků byla výborná v kreslení, ale matematika jim moc nešla, stejně tak to bývá u lidí talentovaných na jazyky. Tady se dá předpokládat vysvětlení několika různými postupy včetně objasnění, ale to ještě neznamená, že by tu někdo spoléhal na kompletní řešení všech domácích úkolů. Nikdo tu nekritizuje dotazy na otázky z angličtiny, nebo němčiny…