kacka_jelin

Proč se k ohřívání jídla používají zrovna mikrovlny?

Proč se nepoužívá nějaké jiné záření?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ohřev mikrovlnami o vlnové délce cca 12 cm je založen na tom, že rezonují s frekvencí přepólování molekul vody, obsažených v potravinách, přičemž se generuje teplo. Jiné záření to nedokáže.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Protože jiné záření lidem do ruky nedají. To máš to samé, jak by bylo krásné, kdyby místo kotlů na tuhá paliva měli lidé doma malinký kotel na atom. Takovou malou atomovou elektrárnu, která by vyráběla proud a zároveň i topila.
Taky to lidem nedají.

Drap

Žádní jiné, takto rychlé, ekonomické, bezpečné a jednoduché prozatím neznáme.

VeRe1983

Protože kdybych na jídlo svítil baterkou, tak tohle záření jídlo moc neohřeje.

Lamalam

Protože mají z hlediska ohřevu potravin nejvýhodnější vlnovou délku, viz Keplerova odpověď.

Pajka.111

Ahoj, to záleží, jak to u vás funguje. My ji třeba máme a je pro nás docela důležitá. Máme tuto https://www.ba­byplace.cz/di­gitalni-ohrivac-lahvi-2in1-babyono/ a je super, protože v ní ohřeu věškeré jídlo. Jinak třeba na dovolenou, chalupu a podobné výlety je super.

Sonka Pop

Maminky, jak se tváříte na pořízení ohřívače lahví… Vyplatí se? A pokud už nějaký máte, tak jaký a využijete ho?