Avatar uživatele
dubraro

Proč se již neprodávají pálivé papriky?

Dříve byly v sezóně běžně k dostání, ale již řadu let jsem je v obchodě neviděl. Myslím normální velké papriky, ne chilli papričky.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, zjentek před 2742 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím, taky jsem je dlouho neviděl, řetězce je asi pro malý zájem přestaly objednávat. Nedávno jsem ale řešil problém, jak nahradit mletý pepř pro vaření, protože už začal připomínat strouhanku bez chuti. Přišel jsem na sušené chilli kousky od Vitany – vynikající, ale musí se dávkovat opatrně. Jistě, s čerstvou zeleninou to nemá nic společného, pálivé papriky by se snad daly sehnat v některých kamenných obchodech, nebo na farmářských trzích.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pixma

Kup si papriky ze Slovenska. Ty vždy byly pálivé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

tak to já musím říct, že jsem je v tomto létě viděl na prodej v nějakém řeťezci typu Albert, přesně už ale nevím. Patrně o ně není zájem…je fakt, že v minulosti to člověk často koupil, aniž by to chtěl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V běžných zeleninách je nebývá problém sehnat.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

proč se neprodávají nevím
zkusila bych vypěstovat tento druh papriky, možná to bude on:
http://www.seminka-chilli.cz/hungarian-hot-wax-146.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

Navštěvuji pravidelně farmářské trhy kde tyto papriky obvykle mají ze Slovenska, mám dojem, že druhu této papriky říkají PCR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Netuším, kde žijete/bydlíte, u nás jsou stále každý rok u stánkařů, většinou u Slováků a Vietnamců ;)
Letos jsem je viděla i v Tescu, Kauflandu a Lidlu.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dubraro

Kepler:
Používám „pepř čtyř barev“, který melu až před použitím. Nahradit pepř čili dost dobře nejde, je to jiná chuť. Například v zabijačkových výrobcích by to bylo dost zvláštní.

před 2742 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad dubraro,

částečně s vámi souhlasím, objevují se málo.. Mám špitlavé papriky raději než sladké.

U nás v zelenině je zelinář prodává začátkem září, jsou dovezené ze Slovenska. Bohužel jen krátkou dobu.

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Papriky nešpitají, takže nenapoví, zda jsou štiplavé. 🙂

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek