luckykubrt

Proč se ještě v Německu a USA neučí ruština?

Měly by na to být nějaké povinné kvóty. :P

Nejlepší odpověď
Kepler

Proč kvóty? Kdo chce, může se naučit rusky nebo jiný jazyk kdekoliv na světě. U nás za šokialsmu byla ruština na základce, SŠ a částečně i na VŠ povinná a výsledek? Využilo to nanejvýš pár % lidí. Na VŠ bačovské prý byly jen 4 povinné předměty: vyháňanie oviec, zaháňanie oviec, hra na fujaru a ruština…

Další odpovědi
led

A to vám kto povedal?
Prirodzene že sa učí aj tam, ale len v „ruských oblastiach“ a v špecializovaných školách. Treba si uvedomiť, že mohutný ruský trh je zaujímavý aj pre nemecké a americké firmy.

ivzez

Ruština se učí i v USA a v Německu,
kvóty (na cokoliv) považuji za nesmysl.

anonym

Ruština se učí na ruskoamerických školách v Alaska California (Los Angeles, San Francisco) Pennsylvania Maryland New York City (Brooklyn; metropolitan) Oregon (Portland and Willamette Valley) Ohio Washington

Drap

Proč by to dělali?

luckykubrt

ivzez: To já taky, ale EU se s námi kvůli nim chce soudit. ☹

ivzez

Nejen chce, návrh soudu už podala.
Doufám, že soudci budou rozumní.

O svém území a o tom, koho přijmou, mají rozhodovat pouze
státy samy. Udělaz chybu a snažit se ji rozložit na všechny
členské státy je lumpárna.

„Quoten“ nevnímám jako kvóty, ale jako diktát.
A to je (nejen) pro mne nepřijatelné.

luckykubrt

Kepler: Když jsou kvóty na lidi, tak můžou být i kvóty na jazyky. :P

luckykubrt

led: Aha… a proto na něj pořád uvalují sankce ? :o

led

Všetko je otázka obchodu, nielen dodávky do Ruska, ale aj silný tlak ruského exportu.

luckykubrt

Drap: Protože je Putin Bůh, když za všechno může. :D Když za všechno mohl před druhou světovou válkou Hitler, taky jsme se museli učit německy.