mrtvyhubar

Proč se ještě stále nevyřešil izraelsko-palestinský konflikt?

Nejlepší odpověď
Dochy

Shrnul bych to asi tak:
Nechat žít Palestince v Palestině není dobré řešení pro Židy
Nechat žít Židy v Izraeli není dobré řešení pro Palestince
Nechat Palestince či Židy povraždit není vhodné řešení pro „civilizovaný“ svět.

Další odpovědi
autacek

Že by to bylo tím, že soužití arabů s kýmkoli nebylo jen tak? Historicky i nadčasově? To není jak v EU, tady se zavelí a láska k bližnímu svému funguje (však podívej třeba na Francii).

Z geopolitického hlediska je to v Izraeli zhruba tak, jako když se chtělo odtrhnout Katalánsko, nebo Krym, Palestině se umožnila na území Izraele samospráva a už by chtěli vlastní stát. Můžeme diskutovat o tom, jestli a co bylo při vzniku Izraele spravedlivé, ostatně ale není snad důležité jak se území jmenuje, ale jak demokraticky se tam vládne a žije, čímž se opět dostáváme k prvnímu odstavci.

df

Protože Žid vládne světem a jestli se rozhodne, že zabere 90% území, kde žili Palestinci po staletí, a NATO jim to posvětí, tak co těm chudákům zbývá? Prostě se s takovou potupou nemohou smířit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

AlfonzSP

Hodne lidi na malem prostoru, navic obe skupiny narokuji tato mista jako sva svata mista.

Pepa25

Ještě bych Dochyho poupravil: nejde ani tak o žití „vedle sebe“, ale hlavně o to, že pro Palestince zahrnuje Palestina i Izrael a pro Židy je Izrael i území Palestiny …