štamgast

Proč se jednorázová propiska jmenuje jednorázová?

Jednu jsem dneska koupil a jednorázově nevypadá-náplň se dá vyměnit.
Doplňuji:
http://www.az­nakup.cz/kance­larske-potreby/propiska-jednorazova-modra/
Podobnou jsem dnes koupil.

Nejlepší odpověď
www

Nevím jestli vůbec ještě existují, ale bývaly propisky, kde se náplň neměnila, ale doplnila barvou. A ty nebyly jednorázové.
Možná se jedná o pozůstatek z té doby.

Další odpovědi
Natty*

Ještě existují propisky, u kterých náplň vyměnit nelze. To jsou ty jednorázové, neboť když Ti dopíší máš smůlu a musíš si koupit novou. Dnes je již mnoho těch „doplňovacích“, ale název se stal /ustáleným slovním spojením/.

anonym

Že se dá náplň vyměnit je jednou stranou věci. Druhou je, zda se dá také koupit.

Conchus

Fíjo, vyhrál jsi prémii

M.

Nejspíš proto, že nemůžeš vyměnit náplň. Tohle se dá odvodit.