Kepler

Proč se je v módě Škoda Kodiaq a ne jiný medvídeq?

V terénu to nejezdí, na silnici je bídné, žere to jako prase. Proč vlastně vznikla ta móda SUV?

Velmi by se mi líbila Škoda Koalaq, malý, mrštný a hravý spotťáček, s elegantní karosérií, co vy na to? Myslím, že to na našem trhu docela chybí.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Prostě marketing. Škoda Brtníq bude následovat.

Další odpovědi
mzm

Je to větší a řidiči(čky) se v tom cítí bezpečně?
Nebo jako každá móda, někdo se snaží lidem vsugerovat, že je to prostě to, co potřebují a nikdy jinak. :) Teda, dokud nebude jiný „trend“.
Jak se koukám kolem sebe tak tohle funguje, tak proč to nepoužívat.

zjentek

Koalaq a mrštný? Nevěřím. Myslím, že u této „módy“ nejde o nic vyššího, nežli je pocit bezpečí. Když v autosalonu okukuješ SUV, máš pocit bezpečí, nic víc tě podvědomě moc neovlivňuje.
Koala ani nekončí na ká a když už jsme na tom českém trhu, uvítal bych třeba Škodu Brtníq ;)

VeRe1983

Mě by se líbila Schade Brtníq, ale asi to není z marketingového hlediska zajímavé a podnikatelské paničky by to tolik nekupovaly :).

meereg

Škodovka se bude vyrábět na Slovensku a bude mít označení Škoda Slov.

krabiceodbot

Mně se zdá Kodiaq dobrý název pro SUV a samotné auto vypadá taky dobře. Za chvíli se můžem těšit na nový název škodovky: https://www.tip­cars.com/maga­zin/aktuality/sko­da-karoq-bude-nastupcem-yetiho.html

Kepler

meereg: Škodovka už tu chybu podruhé neudělá, poprvé tam nechala chvíli dělat model Garde/Rapid a rozdíl s Kvasinami byl propastný. Skutečně se tomu tak říkalo. Ale samotná škodovka v socialistické éře taky nebyla záruka kvality. Taky měla dělat revoluční tatrovky a byla to katastrofa.

zjentek

Hm, zajímavé. Přiznám bez mučení, že odpovědi jsem nečetl, než jsem vyplodil svou …až teď ;)