agentpv

Proč se hraje se odlišně píseň „Stala basa u primasa“ a táž sloka v písni „My jsme muzikanti a přicházíme k vám“?

… aspoň podle not vygooglených, ale mně s horším sluchem to zní stejně, nebo aspoň dost podobně.

Odpovědi
annas

Potulní čeští muzikanti zpívali :...... My jsme muzikanti, my umíme hráti, jeden pokračuje já umím hráti taky..... první sloka, je konstatování, že všichni umí hrát společně, jednotliví muzikanti umí hrát na konkrétní nástroj , např. , jeden hraje na basu a odpovídá písní, druhý hraje na housle – předvádí jejich zvuk tidli fidli, další na bubínek. Celá kapela umí hrát – první skladba, Další část, muziíkant, který hraje na basu , zpívá, , jak to s basou je, že ji má schovanou u primasa. . Takže zřejmě kvůli tomu, aby vynikl rozdíl mezi uměním jedtnotlivých hráčů, kteří umí hrát j nejen sami, ale i jako celek- součást kapely. 1. část, muzikanti umí hrát, ale ne všichni na stejný nástroj. Proto předvádí muzikant, svůj konkrétní nástroj, který ovládá. Od obecné hry celé kapely, předvádějí někteří hráč svůj nástroj – basu, housličky, bubínek. Tím vynikne jejich hra a upozorní na to, co umí.

Edison

Je to něco docela jiného… A to šici tvrděj, že jsem hluchej…