frazer

proč se houpačka houpe

Potřebuji vědět proč když se houpačka rozhoupe tak se houpe sem a tam a nezastaví se na místě.

Nejlepší odpověď
Drap

Při rozhoupání posuneme těžiště, a potom se houpačka chová jako kyvadlo.

Další odpovědi
honza19hk

Svým způsobem je to páka.A jelikož je houpačka ukotvena jen na jednom místě popř na dvou tak se může houpat a je jedno jestli tam je řetěz lano nebo tyče. Musí tam ale být kloub nebo závěs který umožnue pohyb závěsných lan nebo řetězu.U houačky co stojí na zemi a je tvořena trubkou uprostřed podepřenou,je to podobné.Máš rám a na ní na čepu houpačku.Jelikož to je podepřené pouze uprostřed tak se to houpe.Si to zkus vezmi si trubku a podlož ji polenem.je to ten samý princip. Je to v podstatě princip páky.