terry

Proč se hotovost z banky nevozí v neoznačených autech a v civilu? Vždyť auta mohou být 2 i 3, jet různými trasami

a pracovníci pod sakem pohou mít neprůstřelnou vestu také.
Myslíte, že se tímto mohla snížit rozikovost přepadení?
Myslím, že auta s logem bezp. agentury lákají. Mohou je používat na jiné „akce“.

Nejlepší odpověď
gepik

Myslím, že většina loupeží byla předem pečlivě naplánovana i s účastí s informátorem z banky-bezp. agentury a tak by převoz v civilním autě byl naopak mnohem nebezpečnější a kořistí i pro méně připravené lupiče.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že by se počet loupeží nesnížil. Vozidla na převoz peněz bývají speciálně upravena, a pro převoz peňez jsou i zvláštní předpisy Tyto speciální auta se občas užívají i na jiné akce