Libor Zaplet

Proč se homosexuálům říká gayové a lesby?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď jste mohl najít v odkazu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-oznaceni-teply-pro-homosexualne-orientovaneho-jedince

Rozsáhlé vysvětlení v anglickém odkazu
http://www.ety­monline.com/in­dex.php?allowed_in_fra­me=0&search=ga­y&searchmode=no­ne

http://www.le­xilogos.com/e­tymologie_gay­.htm

Původně gay život (doslova gay život) = zhýralý život, který je jiný na rozdíl od života, s tradičními hodnotami. Postoj původně znamenal mimomanželské dobrodružství, a to bez ohledu na pohlaví partnera, kterým mohl být milenec, milenka nebo prostitutka …

Později gay = muž = homosexuál.

Výraz pochází ze starofrancouzského gay, jinak slovo germánského původu.

Lesbian je původně obyvatelka ostrova Lesbos: Λέσβος (Lesbian (životní století), řecký Σαπφώ [Sapfó]. A protože Sapfó napsala verše o lásce mezi ženam, výraz se stal synonymem pro lesbickou, tedy ženskou homosexualitu. .

Další odpovědi
Agneta

PODSTATNÉ jméno gay přišlo do Česka z „emeriky“ :DDD
A tak příjde na to, kdo jim tak říká. V Čechách máme pro úchyly vlastní trefné názvy :DDD

Funna

stačí si přeščíst wiki:
Odvození výrazu od ostrova Lesbos souvisí se starověkou řeckou básnířkou Sapfó, která na ostrově žila v 6. stol. př. n. l. a v některých svých básních opěvuje ženské tělo a lásku mezi ženami. Ostrov se v této souvislosti stává oblíbenou turistickou destinací lesbických žen.
Přídavné jméno gay pochází z angličtiny. Původně mělo významy jako „radostný, bezstarostný, veselý, pestrý“. Ve 20. století se však začalo sexualizovat (např. gay cat jako mladý muž, který má rád večírky) Termín homosexualita tehdejšímu hnutí nevyhovovalo. Jednak se v té době jednalo o oficiální psychiatrickou diagnózu,čímž medicína svazovala „homosexuála“ se zvráceností. Zato termín gay je podle britského historika sexuality Jeffreye Weekse „sebeoznačením těch, kteří se vypořádali se svou homosexuální orientací a nebojí se ji vystavit na odiv světu.

Hawajka

Prtože to tak už vymysleli dááávno a navíc se to líp rozlišuje. Když se řekne lesba, víme že jsem o holka a když gay víme že jde o kluka…

annas

Abyste si mohl pročíst i to co je ve Wikipedii, vkládám odkaz za Funnu.

Např. . jeden odkaz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Les­ba