Yggdrasil.

Proč se holce říká „buchta“?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o přenesení původního významu slova buchta. Pomohl PSJC

Buchta = pečivo pečené v pekáči n. tvořítku, prázdné nebo s nádivkou úplně zavřenou, zprav. hranaté.

Nfěkdy se buchta nepovede, je málo nakynutá, nedopečená, tvrdá jako kámen, jindy dobrá, sladká, na plechu se nehýbe, má různou náplň, velká, malá, kulata, tučná atd.

Z těchto vlastností vycházeli i spisovatelé. V literatuře najdeme mnoho přirovnání.
Výraz buchta se užíval i pro muže a děti.

Děti sedí v lavici jako buchty – v klidu, bez zájmu
Dostal buchtu do zad – herdu do zad.
Je na tom jako buchta – nepohyblivý
atd.

Protože buchta i žena je rodu ženského, začala se později se buchta užívat víc pro charakteristiku ženského pohlaví v různém významu:

Dobrá b., opuchlá či baculatá jako b., hloupá b. – bez zájmu, všechno sei necháý líbit, nedopečená b = hloupá, málo bystrá b. , sedí jako b. = netečně, bez zájmu, je neforemná, jako b. = , málo hybná, pohodlná jako b. atd.

Takže užití záleží na kontextu, ale často není přesný důvod užití známý.

Další odpovědi
mosoj

Protože má buchtu.
Náplň si musí obstarat.

ANGET

holku (ženu) stvořil buh

Adam se ptal: dá mi někdo …

a dostal odpověď: buh da …

ale protože zrovna foukal silný vítr tak on špatně rozuměl a slyšel buchta … 🙂

a né že né … 🙂

petra15

Ale to snad ríkají jen takoví ti neslusní…:-)
Co na sebe rvou „vole, vole“---- buchta vole, 🙂xD

anonym

Kdyby jen buchta, taky žížalka, roštěnka …

klumprt

Správná buchta by měla mít náplň. Víc to rozvádět nebudu 🙂

klob1

ANGET, tak to je super odpověď.

Třeba, že ta tzv. holka je sladká jako buchta?
Jinak nechápu, proč říkat všelijak jinak, když vše má své správné názvy? To jsou jen Ti, co asi se odmala neučili správně vše pojmenovávat. Nebo rodiče jim neříkali, co jak se správně jmenuje, tedy pokud to i oni věděli, že? To pak je jisté, že to ani děti nemohli vědět. A takto to dopadá.

Jestli oni třeba nevidí a ta tzv. holka má podobu té oné pochutině. Chudáci nevidí, měli by si dojít k očnímu nejlépe.

Jinak zdravím, kdo čte mé vyprahlé k pobavení a názorové textíky.

ptáč

Holce se říká buchta z důvodu že je tělesně přitažlivá. Může být trochu chytrá, tím vzbudí v potenciálním partnerovi chuť na buchtičku.

petra15

ANGET
a buh je vjecný (v Jecný )…Jecná a Zitná ve velkém meste…:-)

jirkajirka

Kdo to je bůch? To je ten co dovilí aby se jeho poddaní okrádali,vraždili ......??????

ANGET

a bůh je vječný … věcný …

materialista 🙂

petra15

To je jen jeden prazskej vtip…:-) Za komousu byl na Lenina:)