autacek

Proč se hodnota celníky zabaveného zboží počítá tak rozdílně? (v cenách originálu, i když by za to nikdo tolik nedal)

Dnes byla v TV reportáž, že celníci zabavili nějaké „padělané“ oblečení za miliony, dětským domovům to samé množství prý ale ušetří po odpárání nášivek jen pár desítek tisíc. Není na těch počtech něco zvláštního?

Nejlepší odpověď
Edison

Protože vzniklá škoda originálním značkám je právě v ceně originálů a daní z jejich prodeje, protože místo nich se prodaly padělky. Zatímco úspora je pouze v ceně těch padělků, které dětské domovy nemusejí nakoupit. Proto ta diference.