Kelt

Proč se hlásí zpožděný vlak jako" pravidelný příjezd" ?

Včera jsme podnikli cestu do Prahy a zpět a vlak měl zpátky zpoždění. Vlak měl přijet ve 20:55, přijel ve 21:20, ale ČD hlásilo, vlak č. xy, pravidelný příjezd ve 20:55. Není to v tomto případě divné takové hlášení? Podle mne by měli říct, vlak č. xy, zpožděný přijíždí v tolik hodin: minut. Co si myslíte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Pravidelný příjezd je čas z JŘ pro to, aby byl určen ten správný vlak kromě čísla spoje.

Další odpovědi
Ametyst

Pravidelný příjezd musí ohlásit, aby cestující poznali, že to je ten jejich vlak. Cestující totiž vědí, kdy jim má ten vlak jet.

Kepler

Je to v pořádku, jen by to hlášení měli lépe formulovat: zpožděný vlak č. xy, pravidelný příjezd ve 20:55, je o 25 minut opožděn. Tak to slýchávám aspoň já.

led

Hlásenie „vlak č. xy, pravidelný příjezd ve 20:55“ je vlastne v hlásení presné definovanie konkrétneho vlaku. Vlak „xy“ je pomenovanie daného vlaku v oboch smeroch.

nyjono

Normální lidi nesledují a tedy neví, jaké je číslo toho konktrétního vlaku. Proto se hlásí čas pravid.příjezdu, aby lidi věděli, který to vlak má zpoždění.

Mc Merkurion

… jak to myslíš ty, tak to nejde, to byl v tom byl pěknej guláš, jak bys poznal, kterej je ten tvůj, když by hlásili jen samej zpožděnej …