anetadela1

Proč se Greenpeas jsmenují Hrášek?

Zrovna dělám hrachovou polívku a přidávám do ní hrášek, kde je napsáno green peas. Začala jsem se smát, protože mě nikdy nenapadlo, že vlastně greenpeas = hrášek.

Ovšem teď se koukám na hnutí greenpeace a někde píšou „greenpeace“ a někde „geenpeas“.

Jak je to tedy správně? Překladový slovník na seznamu mi slovíčko greenpeace nepřeložil.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Green = zelená
Peace = mír

Zelený mír.

Je do z dob hippies, kdy byl pozdrav a logo míru hojně používaný.