Kelt

Proč se Gotta go home vysloví gar gou houm?

V angličtině lze časem získat cvik a dokážeme přečíst většinu slov správně, nebo je zapsat z poslechu. Proč se gotta vysloví gar, když tam není r, ale got se vysloví, jak se píše.Aspoň v písni se to tak zpívá. Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Ono se to tak nevysloví, jenom vám to tak zní. Ve znělých slabikách se T mění na D (typicky v americké angl., např. ve slovech „letter“, „better“, „city“…) a to „a“ na konci se typicky mění v neurčitý zvuk, který přepisujeme jako „ə“, tzv. mixed vowel. Jelikož se tentýž zvuk v angl. (tentokrát typicky v britské) čte místo koncového R, mohlo vám ho připomínat.
Koneckonců tato tendence je i v češtině – řekněte si v rychlosti např. „sed(u)m“, to D taky bude znít skoro jako R. Např. ani nechtějte vědět, co vznikne, když rychle zamelete „nashledanou“. Člověk přirozeně hledá nejsnažší způsob výslovnosti, páč je od přirození línej…