Ciri

Proč se Francie neúčastní zasedání NPG?

Je známo, proč se Francie odmítá účastnit zasedání Skupiny pro jaderné plánování (NATO), když sama Francie vsadila na jadernou energetiku a její podíl elektrického proudu z jádra je cca 74%?

Nejlepší odpověď
Corfe

NPG se týká jaderných zbraní, ne jaderných elektráren. Francie, ačkoliv je členem NATO, má vlastní velení nezávislé na hierarchických strukturách NATO a vlastní vojenskou politiku. Je to historický artefakt z dob Charlese de Gaulle a v současnosti dochází k postupnému začleňování vojsk Francie do hierarchie NATO.
Každopádně, stejné nezávislosti se Francie drží i v případě svých jaderných zbraní..

Další odpovědi
Lamalam

Pleteš dohromady jaderné zbraně a jadernou energetiku. Od šedesátých let jede Francie v otázkách jaderných zbraní po vlastní linii.