zjentek

Proč se film Mlčení jehňátek jmenuje právě The Silence of the Lambs?

Mají tam jehňata nějakej hlubší význam? Bo proč se nejmenuje třeba The Silence of the Turkeys? Já nevím, já už si to nepamatuju…

Nejlepší odpověď
iceT

Přesně už nevím, ale mám dojem, že Clarice vyprávěla Lecterovi něco o tom, že vyrůstala na farmě, a něco o jehňatech. Že když bečela, bylo to dobré a když zmlkla, tak to ticho bylo hrozné, asi se ta jehňata porážela nebo něco. Ale fakt už přesně nevím.
Napadlo mě kouknost se na Postavy.cz
https://www.pos­tavy.cz/clari­ce-starling/

Clarice žila v malém městečku v Západní Virginii s jejím tátou – policejním šerifem. Když jí bylo kolem 10 let její táta byl při jedné akci postřelen a měsíc poté zemřel. Malá Clarice byla poslána, aby žila u svého strýce v Montaně, kde měl farmu. Jednoho večera se Clarice probudila a slyšela velice divný zvuk a našla jeho původ. V tu noc velice hlasitě naříkala jehňata. Clarice věděla, co s nimi její strýc udělá a proto popadla jedno z nich a utekla.

Další odpovědi
Kepler

Je to volba autora, jde o psychologický horror. Snad: zaříznuté jehně už nevydá hlásku? Proti jehňátkům je krocan o dost méně oblíbený a milý.

UPhelp

„Něco vás probudilo. Co vás to vzbudilo? Něco se vám zdálo? Co to bylo?“
„Vzbudila jsem se do tmy a slyšela křik jehňátek.“
„Zabíjeli jarní jehňata?“
„Ano.“

„Pořád se ještě někdy probouzíte, že? Najednou se vzbudíte do studené tmy a slyšíte křik jehňátek?“
„Někdy.“
„Myslíte si, že kdybyste chytila Buffalo Billa a Kateřina byla volná, jehňátka by možná přestala naříkat. Pomyslela byste si, že jsou v pořádku, a přestala byste se v noci vzbouzet do tmy a do pláče jehňátek. Je to tak. Clarice?“
„Ano. Nevím. Možná.“
„Děkuji vám, Clarice.“ Dr. Lecter vypadal podivně klidný.

Ale tvář na polštáři zrůžovělá v záři ohně, je to určitě obličej Clarice Starlingové, a ona spí tiše a sladce v mlčení jehňátek.

Úryvky z knihy v této recenzi:
https://www.da­tabazeknih.cz/re­cenze-knihy/je-to-lecter-neni-to-lecter-8486

Jehňata jsou symbolem nevinnosti a důvěřivosti. Připodobnění k lidem (obětem). Jiní lidé zase mohou být jako dravá zvířata (vrazi).
Tady šlo hlavně o ten rozhovor mezi Lecterem a agentkou. Vzpomíná, jak na farmě zabíjeli jehňata, když byla malá a bylo jí jich líto a dodnes občas v noci slyší naříkání těch jehňat, když je zabíjeli. Lecter se jí na ptá, jestli si myslí, že to naříkání skončí, když dostane toho vraha a oběti budou v bezpečí. Mlčení jehňátek znamená, že ten nářek už ustal (oběti přežily/vyvázly), vrah je po smrti.

aliendrone

Nechtěli Keplera v kině jako diváka, aby neodrazoval/neděsil v návštěvnosti ostatní (hlavně ŽENY). Původní název „Třesení kůzlátek“ byl právě kvůli němu na poslední chvíli změněn. A vyplatilo se (návštěvnost), nemyslíš? ;) :D :D

annas

Proč mlčení jehňátek. Souvisí se šesti jmény.

.https://www.men­talfloss.com/ar­ticle/75411/6-significant-silence-lambs-names-sink-your-teeth

  1. . CLARICE STARLING
  2. HANNIBAL LECTER
  3. I. J. MIGGS
  4. BUFFALO BILL
  5. CATHERINE MARTIN
  6. HE SILENCE OF THE LAMBS

A co název filmu?

Kromě toho, že si Anthony Hopkins myslí, že vše patří k dětství, , proto odkazuje na traumatickou vzpomínku z dětství na Starlingovou , když byla svědkem toho, jak jehňata křičí, když mají být poražena..

„Stále se někdy probouzíš, že?“ Zeptá se jí Lecter. „Probuďíte se ve tmě a jehňata křičí?“ Myslíš si, že kdybys zachránil Catherine, mohl bys je přimět zastavit? “

Tuto odpověď Quora rozebírá kvůli význam. jehněčího masa. Týká se skutečných jehňat, která jsou poražena, obětovaná jako „nábožensk“ Jehňata. Taj jsou považována za čistá a nevinná a ve filmu by mohla odkazovat na nováčka FBI Clarice nebo téměř zabitou Catherine.

Pokud jde o ticho, zatímco Lecter říká, že Starling chce zachránit Catherine a další potenciální oběti, aby umlčela křik, může také odkazovat na myšlenku, že jakmile křik přestane, je už příliš pozdě.

.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

UPhelp

Ale abych odpověděl přesně na otázku, tak film se tak jemnuje, protože se tak jmenuje i kniha, podle které je natočený. A to byla volba autora. ;)

UPhelp

Mlčení jehňátek, ale taky může symbolizovat, že už je příliš pozdě. Jehňata už nenaříkají, protože už je po nich. :D

zjentek

Keplerer ale v Usa mají občané každýho většího ptáka za turkey. Tak například konkrétně kachny a husy jsou turkey, to vím, bo jsem to tam zažíval. Prostě jako je pro ně Evropa a státy v ní neexistují, tak drůbež je prostě turkey, no… Jedinej rozdíl jsou slepice, ty jsou všechny pro změnu čikn.