samicek333

Proč se dříve v Německu věšeli Vánoční stromky vzhůru nohama?

Myslím jako špičkou dolů. Jaký to mělo důvod?
Doplňuji:
Pardon za chybu: věšely, ne věšeli

Nejlepší odpověď
www

Tip: aby se tam vešlo více dárků 😁

Další odpovědi
badisko

lol ..tak to slysim prvne …ikdyz u nemcu by me to ani neprekvapilo …

hanulka11

„Podle legendy v sedmém století použil mnich trojúhelníkový tvar jedličky k tomu, aby německému lidu znázornil Svatou trojici. Od té doby byl stromek uctíván jako ‚boží strom‘ a byl zavěšován obráceně ze stropu jako symbol křesťanství,“ vysvětluje mluvčí. „O staletí později se stalo módou stavět vánoční strom správně – se špičkou směřující k nebesům,“ dodává.