proč se dříve malým obchodům říkalo filiálka,a co vlastně tento název znamená?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fi­li%C3%A1lka

Filiálka (z lat. filialis, synovský, dceřiný) znamená místně vzdálenou pobočku firmy nebo instituce, řízenou z nějakého ústředí nebo mateřské firmy. Filiálka obvykle není samostatnou právnickou osobou a označuje se často stejným jménem jako mateřský podnik.

Další odpovědi
Děda Louda

Jde o nějaké zmatení. Filiálka není velký ani malý obchod, ani název. Filiálka je pobočka.

hanulka11

jen vím, že třeba soukromník měl obchod i v jiným městech tomu se říkalo filiálky a myslím,že říká dodnes
Doplňuji:
a ty obchody spadaly pod něj /pod jednoho majitele/

hanulka11

ten obchod to byl jen příklad – to mě momentálně napadlo , al e je to přeci taky podnik, nebo ne?