sunchAtor

Proč se dráha značí S?

Máme za úkol zjistit proč se dráha značí S je to na fyziku. :) nikde to nemůžu najít.

Nejlepší odpověď
arygnoc

S sa značí plocha.

s sa značí dráha hmotného bodu, trajektória.

označenie je z francúzskeho suivre – dráha (v zmysle „stopa“ [ako napr čiara za letiacim lietadlom]) prípadne z anglického sign (v zmysle „značka pohybu“) či latinského signum (signum quod motus – značka pohybu) – zhodou okolnosti vo všetkých týchto jazykoch toto označenie začína písmenom „s“.

:-Q

Další odpovědi
Lamalam

Zá mých studentských let se dráha neznačila S, ale s. Ale proč, to skutečně netuším.