zzzlatokopka

Proč se do japonských aut dávají renaulťácké motory?

Uvažovala jsem o Suzuki Vitara, ale v naftě má motor od Renaultu, taky Nisan Qashqai má Renaulťácký motor:-((

Jsou tímto motorem vybavena jenom auta pro evropský trh, nebo všechny?

Jakou máte zkušenost s Renaultem?
Já ho měla jednou Lagunu a za půl roku jsem najezdila víc na laně, než bez něj:-(((

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Automobilky spolupracují…
😉
Není to tak dávno, když se zase naopak do evropských montovaly motory Isuzu.
___
Kámoška má Lagunu – ale moc nenajezdí, tak max 10.000/rok, je spokojená.
Známej má Scenika, nájezd cca 40.000 – ale už párkrát dojel odtahem.

Další odpovědi
Emefej

Je to zcela normální. Byly doby, kdy naopak v Renaultech jezdily motory od Nissanu. Vůbec bych se motoru od R. nebál. Např. jejich 1,6dCi se montuje i do Mercedesu.
S Renaultem má jenom jednu zkušenost, 7 let (110 000 km) jsem měl Avantime, v servisu byl za tu dobu třikrát, vždy se stejnou závadou (nefunkční el. pohon střešního okna). Jinak byl naprosto spolehlivý, prodal jsem ho kvůli brutální spotřebě (3,0 V6 si bral cca 14 litrů).

zjentek

něco málo je možno vykoukat zde:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Glo­balizace

Lamalam

S vozem Renault 19 mám jen ty nejlepší zkušenosti a ráda na něj vzpomínám. Ne snad, že bych ho vlastnila, ale měl ho můj první chlap, se kterým jsem opravdu vážně chodila. S pochopitelných důvodů nebudu zabíhat do podrobností.

Emefej > zajímalo by mě, v kterém Renaultu byly motory Nisan?