Zvědavý

Proč se dnes všechno vyrábí v Číně ??

99% všech věcí odtamtud jsou šunty !

Nejlepší odpověď
gecco

Protože je tam levná pracovní síla…
Navíc dotovaná ´státem´, který krade technologie…
😉

…„99% všech věcí odtamtud jsou šunty“…
Ááááále – prdlajs…
999 ‰ věcí ´odtamtud´ jsou běžně funkční… Máš je i doma…
😉
BTW – mám sandále, Teva Spider, dlouho nošené – k mé veliké spokojenosti…
Sešmatlaly se mnou i i do Velké Ameriky, se mnou se tam vykoupaly – a při vylézání jsem nepotřebovat špagát… V MA a Mexiku byly nesčetněkrát…
A jsou Made PRC…
Su spokojený, klidně ať mi číňani vyroběj nové…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nebudu zde rozepisovat veškeré důvody, ale zjednodušeně takto:
Dříve firmy např. v USA a jinde zaměstnávaly své lidi a musely jim platit pak až velkou mzdu. Podniky se rozhodly, že výrobu přesunou do Číny – asijských zemí. Tím sice ušetřily, protože platily jen zlomek na mzdy než zaměstnancům.
Následně po několika letech zjišťují, že ekonomika státu jde do kytek – lidi nemaj práci atd. Ale asijské země jsou právě díky těmto zakázkám v rozkvětu.
Mimochodem i prestižní značky jsou vyráběny v asijských zemích – počítače, boty i např. adidas apod.

ivzez

Protože jsou levnější výrobní náklady (nejen pracovní síla).
Výrobní náklady jsou tak nízké, že se výroba v Číně vyplatí
i po přištění nákladů na dopravu.

Na první pohled to vypadá jednoduše, ale myslím,
že nikdo nedělal průzkum, jestli se to opravdu vyplatí.

V zemích, kde stále ubývá pracovních míst a přibývají
nezaměstnaní, se zvyšují náklady na hmotné zabezpečení
nezaměstnaných – podpora v nezaměstnanosti, dávky
státní sociální podpory a hmotné nouze, …

Přemýšlím, jestli by se nevyplatilo spíše zaměstnat vlastní lidi.
Po odpadnutí většiny „sociálních“ dávek, by nebyly potřebné tak
vysoké daně, takže by to v důsledku mohlo vyjít levněji …

anonym

Protože to lidi kupujou a je to levný.
Ty ni nemáš z Číny?
Je ta dost laciná pracovní síla,zaplaví trh a konkurence jinde není dostačující.
Doplňuji:
http://pauza.zi­ve.cz/viewtopic­.php?f=610&t=1185128
Čína má nejrychleji rostoucí ekonomiku na světě, už dnes zaujímá druhé místo a má velký potenciál k dalšímu růstu. Díky obrovským investicím do moderních technologií disponuje prakticky neomezenými výrobními možnosti a lidskými zdroji, rychle se učí, osvojuje know-how a zároveň si stále zachovává poměrně nízké personální náklady. Díky těmto faktům je v mnoha oborech vlastně nemožné pro mimo asijské výrobce dále konkurovat čínské expanzi.

da ny

Do jejich nádherných triček a dupaček jsem oblékala dcerku v letech 1980 – 83.
Před 20 lety jsem začala oblékat mladší dceru do úžasného, nápaditého dětského oblečení, Pečlivě vypracovaného, stálobarevného. Kvalitní materiály i bavlna, nevytahovaly se do šířky, nesrážely na délku.
Kam se hrabe nabídka evropského trhu dnes…
Vše zaslané a přivážené příbuznými z Kanady (i obnošené, po sesřenici – jako nové, tady to šlo opět dál, na další děti).
Platí to i dnes na dámské oblečení.
V Americe je vše samá „čajna“ … možná vyrábějí též dvojí výrobky ;-D.
To zálež, co a jaký „šmejd či kvalitu“ sem prodejce nakoupí a doveze…