Avatar uživatele
barnajka

Proč se dnes tolik lidí vrací k LP nosičům?

V čem je poslech hudby zaznamené na „kusu plastu“ kvalitnější než zvuk z CD?!
Doplňuji:
Tu otázku jsem položila právě proto, že mi to samotné vrtalo v hlavě :) Slyšela jsem totiž hlášky jako: „Zvuku z desky se nic nevyrovná“..nebo „CD nikdy nemůže hrát tak čistě“. :)
Já si písničky z LP pamatuju jen z dětství, kdy jsme se s bratry „ujížděli“ na Šmoulech… Ale pořád slyším to praskání a šum.. To vám CD prostě nedělá :)
Proto mě taky překvapuje, že dost lidí volá zpět po elpíčkách. Nostalgické pohnutky chápu..ale prý i některá naše hudební vydavatelství začala vydávat některá alba kromě CD i v LP verzi…To se jim vyplatí kvůli těm pár sentimentálním jedincům?! :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Bičiště, zbynekplzen před 4784 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je to hlavně nostalgická záležitost.
Doplňuji:
Někteří tvrdí, že jako nosič má klasická deska větčí životnost při zachování kvality. Nevím, co je na tom pravdy, ale i to by mohl být důvod.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kvalitnější určitě není, v tom vás asi zklamu. Jen těžko by se něco mohlo kvalitativně rovnat 24-bit/48kHz digitálnímu záznamu neztrátového FLACu.

Lidé se určitě k LP masově nevrací , jsou to velmi ojedinělé případy.

… LP jsou především nostalgická záležitost, lidé se k tomu občas vrací kvůli vzpomínkám. A třeba i proto že určité oblíbené nahrávky na LP dodnes skladují a na CD je nesehnali.
Doplňuji:
pokud jde o kvalitu, kolují samozřejmě snadno vyvratitelné mýty o tajuplné barevnější, sametovější a nevím jaké kvalitě lp média 🙂 nevěřte tomu 🙂

pravdou je že nahrávka na lp velmi rychle svou kvalitu ztrácí, opotřebovává se povrch média i čtecí jehla, …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

To není jenom nostalgie,ale LPčko je takový malý kousek umění. Myslím tím hlavně obaly. Postavte vedle sebe LP a CD a není co řešit. A samozřejmě s tím souvisí i gramofon,nejen technicky ale i vzhledově. A ještě bych řekl,že je to kvalita reprodukce,protože přehrání LP je „lidštější“, (praskání,šumy ap.),u CD je někdy ta „čistota zvuku“, až za uši tahající.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Kdykoliv se s manželou rozhodnem přehrát si některou desku na našem třicetiletém gramofonu, předchází tomu kus nostalgie a potřeba vyvolat vzpomínky na naše mládí a vyhledat určitý časový, pro nás příjemný okamžik. Např. při poslechu varhaního koncertu si v pohodě povídáme o tom, kde jsme si LP koupili, jaké dovednosti v té době zvládaly naše děti, kteří bližní a přátelé si před léty desku s námi vyslechli atd., atd. Lapidárně řečeno asi platí, že poslechnout si LP, které má svoji historii a časové kouzlo je ve srovnání s digitální záznamem zhruba stejný rozdíl, jako když koukáte do ohně u táboráku, nebo přes nahrávku v nejkvalitnější televizi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jo?To ani nevím,že se k tomu lidi vracejí.Mám toho doma spoustu,ale dost je toho poškrábanýho,ne­vidím důvod,se vracet k LP.MP3 si na zahradu,do vlaku vezmu,můžu si je poslechnout aniž bych někoho rušila.(Měnit desky, to by mě už taky nebavilo)Snad nejsem sama,kdo by se divil!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Co je to LP?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek