sesednizkola

Proc se dnes spousta lidi chce naucit hrat na hudebni nastroj bez znalosti not a hudebni teorie?

Proc je zrovna toto prijmano mladymi lidmi prevazne vnimano tak negativne ? Vychazim z toho, co ctu na internetovych forech atd. Myslite si, ze je v dohlednu doba, kdy budou soukromi ucitele obchazet domacnosti a ucit deti psat bez zbytecne znalosti cteni, narozdil od zlych ucitelu v zs chapnych jako neumeteli vyucujici zbytecnosti, aby to nahodou kakánka neodradilo pro svoji prilisnou slozitost mluvit? Netyka se to jen toto, proste mi pripada, ze se dneska vsechno zjednodusuje uplne nesmyslne. Co myslite?

Odpovědi
gecco

Já nevím, co píšou na "netových fórech´…
Ale pamatuju si, jak v určitém věku chtěli ´všichni´ hrát na kajtru (dobře se na to balej holky) – a nikdo z těchto ´adeptů´ v mém okolí se ani v nejmenším nezatěžoval ani znalostí not, tím méně nějakou teorií…
😉

xxx3

To je snadná odpověď. Protože reálně netuší (na rozdíl od vzdělaných muzikantů) k čemu to doopravdy slouží a jaké to má výhody. Popravdě, k tomu, aby si člověk zahrál u táboráku, to opravdu není nezbytné Přesto, pokud chce někdo dělat hudbu na vyšší úrovni, měl by se náležitě vzdělat i v hudební teorii.