Proč se dnes málokomu chce/nechce pracovat manuálně?

Zajímalo by mě,proč se v dnešní době málokterému člověku v ČR i ve světě chce i nechce pracovat manuálně?,ale na druhou stranu by každej chtěl bejt podnikatel,mo­derátor/ka,zpě­vák/čka,herec/čka,u­mělec/kyně aj. Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
Drap

Tak jak píšeš, někomu se chce, někomu nechce. Záleží na každém jedinci. Kde jsou ty doby, kdy si řemeslníka každý považoval. Je to díky společnosti. Současní mladí jasou vychováváni v tom, že si udělají maturitu, popřípadě VŠ. A budou z nich rázem dobře placení manažeři. Bohužel úroveň většiny maturantů je taková, že před 40 léty by je s dnešními znalostmi na střední školu ani nevzali. A skutečnost v reálném životě je také jiná, než si většina z nich představovala.

Další odpovědi
luckykubrt

Jak chce/nechce ? Buď chce anebo nechce. Ale spíše nechce. 🙂 Jestli to není tím, že většinu práce už zastávají stroje. Člověk hledá neustále pohodlnější způsob života. Čím více je kolem člověka strojů, přístrojů a zařízení usnadňující práci, tím více toho člověk zvládne udělat a ještě mu zbyde volný čas na rekreaci. Bohužel ne všechna volná aktivita je bohulibá. Teroristi by měli dostat tu nejtěžší práci v dolech, aby neměli čas na hlouposti !