dust8

Proč se dětskému domovu začalo říkat „Klokánek“?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nezačalo. Dětský dům je stále dětský dům. Resp. Dětský domov. Klokánek se snaží být bližší rodině. (Nejsem si jist nakolik se to daří, nejsem u zdroje. Snad se daří)

Jsou to dvě různé instituce. Dětské domovy jsou ústavy zřízené státem. Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí.

Další odpovědi
marci1

„Klokánek“ je zařízení Fondu ohrožených dětí. „Klokánek“ proto, aby se tu cítily stejně bezpečně a dobře jako klokaní mládě v kapse své maminky. 🙂

Drap

Klokánek je jakási pseudosnaha neziskovky suplovat stát. Osobně jsem pro takové projekty, ale za své. Ne za obrovské podpory státu a sbírek, z nichž peníze se jen rozplývají bez zjevného výsledku.

nyjono

Dochy, kamarádka tam několik let pracovala a nejvíc stejně záleží na lidech.
Byla z toho dost psychicky vyčerpaná.