baryyk500

Proč se déle dožívají ženy než muži?

Nejlepší odpověď
annas

Proč ženy žijí déle než muži

Vědci pro to neustále hledají ty pravé důvody, proč tomu tak je. Podle nejnovější studie japonských vědců za to částečně může imunitní systém, který u mužů oslabuje rychleji, čímž se zvyšuje jejich náchylnost k onemocnění. Vyšetření funkcí imunitního systému by tak do budoucna mohlo odhalit i skutečný biologický věk jedince.

Imunitní systém chrání tělo před infekcí a rakovinou, ale zároveň, pokud nefunguje tak, jak má, může způsobovat i celou řadu problémů.

Podle BBC News japonští vědci pod vedením profesora Katsuiko Hirokawy z tokijské lékařské univerzity zanalyzovali vzorky krve od 356 zdravých mužů a žen ve věku od 20 do 90 let. Měřili hodnoty bílých krvinek a molekul zvaných cytokiny, které se vzájemně ovlivňují při regulaci odpovědi organismu na onemocnění s buňkami imunitního systému.

Z jejich závěru vyplynulo, že u obou pohlaví klesá počet bílých krvinek s věkem. Nicméně rozdíly mezi pohlavím jsou citelné u dvou klíčových složek imunitního systému tzv. T-lymfocytů (chrání tělo před infekcí) a B-lymfocytů (vylučují protilátky), kdy právě tyto složky klesají s věkem výrazně rychleji u mužů.

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/301973-proc-zeny-ziji-dele-nez-muzi.html

Další odpovědi
anonym

Protože baby si chtějí užít aspoň kousek života, v němž je nebude otravovat chlap.
Takže toho chlapa utrápí – a pak utrápí sebe vzpomínkami – na toho chlapa…
;-D
Ne – je to vývojovou determinací (evolucí) – muž, lovec a ochránce, vyčerpá svůj organismus dříve, než žena, sběračka a opatrovatelka. Proto se, i doposud, rodí více chlapečků – ale vyššího věku se dožívají ženy.
Vývoj druhu není tak ´operativně´ ovlivnitelný, jako vývoj kultury.
😉
BTW – podobnou závislost lze pozorovat i na mnoha jiných-dalších živočišných druzích.

led

neverte mužom ich výhovorky v „odpovediach“ na túto otázku
ani výzkumom japonských vedcov (annas). všetko je len zastieranie skutočnosti.
Veď jasne nám to kdesi v zákoníku práce hovoria (aj ten tvorili muži, aby po love mohli odpočívať):
za odpracovanú prácu naviac sa dáva náhradné voľno

…dlhší život žien môže to byť aj tým, že žena – hospodárka, matka počas svojho života vykonáva viac pracovných smien – okrem tých v práci aj doma pri starostlivosti o domácnosť, deti a manžela – než muži a potom si vo vyššom veku vyberajú nevyčerpané pracovné voľno, za tieto odpracované smeny… (miesto nepreplatených nadčasov, náhradné voľno.
Muži nezáviďte!

ANGET

Muži jsou prostě chytřejší a jak do jde všechno do kytek tak se nebrání a jdou taky 🙂

NikkiHeat

Vědecké vysvětlení je takové, že ženy jsou z biologického hlediska cennější…jakožto nositelky vajíčka jsou mnohem lépe chráněny imunitním systémem, chráněny proti infarktům apod.
Lidské vysvětlení je takové, že chlapi dřou jak koně celý život a ženský jen kvokaj a kvokaj a vesměs všechno mají.....no a ten chlap pak samozřejmě umře dřív.

Andrejs

Protože muži s těmi ženami žijí.

led

… ale môže to byť aj tým, že žena – hospodárka, matka počas svojho života vykonáva viac pracovných smien – okrem tých v práci aj doma pri starostlivosti o domácnosť, deti a manžela – než muži a potom si vo vyššom veku vyberajú nevyčerpané pracovné voľno, za tieto odpracované smeny… (miesto nepreplatených nadčasov, náhradné voľno.
Muži nezáviďte!

anonym

led – nezávidím…
Mám tři děti – a ani náhodou někdejší manželce nezávidím ´pohodu´, kterou zažívala v jejich ranném věku (no – já jsem, většinou spal – a pokud ne, pak jsem řešil aktuální problém – třeba kuchyňskou linku zapálenou delším provozem sporáku bez spotřebiče… Nebo akutní problém – do ´žhava´ nahřátou skleněnou konvicí, do níž byla až poté nalita voda…).
Jsem „muž“ – a nezávidím…
😉

led

vždy jestvuje výnimka z pravidla :)
PS.
vy pečiete vodu?

anonym

To ne, ale žena dala vařit vodu v konvici bez vody a když to zjistila, tak do konvice vodu napustila.
Na chvilku – než se voda dotkla rozžhaveného skleněného dna.
😉