Proc se davaji a dostavaji darky na Vanoce ? Jak, kdy a proc vznikla tahle tradice ? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Zvyk dávání dárků o Vánocích je v křesťanské tradici napodobením Boží štědrosti, která lidem dala svého syna, aby ho vykoupil.

Jak to bylo doopravdy, se už nejspíše nedozvíme. Ví se, že vánoční obdarovávání patřilo již ke středověkým zvyklostem. Dávání dárků bylo z důvodu upevňování vzájemných vztahů. Lidé věřili, že tyto dárky mají magickou moc. Vůbec poprvé si pod stromečkem rozbalila své dárky budoucí anglická královna Viktorie v devatenáctém století.

Ovšem lidové tradice způsobily, že ani čas, ani osoba dárce není v Evropě vůbec jednotná.

Z různých zdrojů.

Další odpovědi
anonym

Mám za to,že už malému Jezulátku se nosily různé předměty a od té doby se v tuto dobu dávali dárečky svým blízkým i milým.

Pájo

A to všechno, co píší annas a barbakan, přijali obchodníci za své a každoročně rozpoutají nákupní horečku…a lidé kupují a kupují…
O to tady na začátku ale jistě nešlo.

anonym

Co je to dárek?