dust8

Proč se Daniel Landa v jeden čas pojmenoval Žito 44?

Nejlepší odpověď
Edison

Protože mu strašilo ve věži? A kdo ví, jak je na tom teď…

Další odpovědi
annas

V roce 2012 při vyhlášení ankety Český slavík D. Landa, řekl, že končí es hudbou a stal se Žitem 44

Na podzim 2014 začalo jeho turné a usktuečnil Velkoncert v Bratislavě.

Proč?

"Po premiéře muzikálu Klíč králů v roce 2012 jsem byl velice unavený. Potřeboval jsem odpočinek a rozhodl jsem se vystoupit z kola šoubyznysu. Chtěl jsem si vytvořit další aktivity a prostor, v nichž bych se mohl živit. Bylo toho na mě hodně.

V následujících měsících se mi podařilo několik věcí dotáhnout a další udělat. Teď jsem ve stavu, kdy v sobě mám vnitřní klid. Budu si vydělávat koučingem a mentálním tréninkem a hudba mi zůstane jako koníček. Nebudu tím pádem muset dělat nic pod tlakem.

Mým záměrem je muzikou se bavit a dělat ji od srdce. Proto mě teď baví, proto jedu na turné a proto chystám Velekoncert

https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/dani­el-landa-chci-se-hudbou-bavit-a-delat-ji-od-srdce-255665

"Proč si ke svému pseudonymu pocházejícímu ze starých pověstí českých, přiřadil číslovku 44? "Kolem mých narozenin se zrodil kouzelník Žito 44, tak to s tím přeci jen úzce souvisí ta 44,“ tvrdí Landa.

P/roč vlastně skončil s muzikou. „Politická situace mě vykopla z uměleckého trůnu do sportovních spodních pater, abych se mohl postupně zase blížit někam do vyšších pater. To je ta politická situace, to mě nas*alo. Celý to tady – ty zlodějové, jak se nám smějou. atd. “

https://tn.no­va.cz/clanek/zpra­vy/domaci/lan­da-dal-mlzi-jsem-blazen-a-sasek-berte-to-jak-to-je.html

Ametyst

Umělci dělají všelijaké věci. Mnoho jich vystupuje pod jinými jmény než vlastními. Landa měl plné zuby pisálků kolovrátků, co mu neustále předhazují jeho skinheadskou minulost, jako kdyby nikdo neměl spornou minulost. Navíc jako mladý, co objevuje svět. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=VuCxe7d6Ytk