bolak

Proč se čte Leicester jako „Lester“?

Odpovědi
quentos

protože v případě toho -ice- uprostřed jde o tzv. „silent letters“ – nevyslovované hlásky. Jde o tzv. elizi, tedy vypuštění „problémových“ hlásek ve slově při jeho výslovnosti. Uživatel Kveto ve zdroji uvádí krásnej příklad toho, že to máme i v češtině – „Budějice“ – na rozdíl od Leicesteru však tato forma výslovnosti není spisovná, natožý ificiálně kodifikována.

Zdroj: http://www.his­toricalfictio­nonline.com/fo­rums/showthre­ad.php?t=1097

Tomas15

angličtina

HakitoCZ

Protože proto.
Na tohle se nedá moc odpovědět jinak. Angličtina má spoustu slov, které se čtou jinak, než by si mohl člověk myslet.
Např. Choir nebo Jacht..

bolak

quentos: učí se tohle na školách? :) a využíváš mých zvídavých anglofilních otázek, abys spestřil žákům hodiny?

bolak

Tomas15: uhodls, jde skutečně o angličinu :) teď ještě odpovědět na otázku a budu spokojen