Avatar uživatele
dust8

Proč se člověku v těchto hicech často nechce vůbec nic dělat a jak se k tomu postavit čelem?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
UPhelp

Naučit se zvládat/snášet horko i chlad.

Pro domácí motivaci např. studená (ledová) sprcha, pravidelné doplnění tekutin, živin (ovoce, zelenina, zdravé jídlo, oběd), rozhýbat se – to už se člověku dostaví menší příval energie a motivace (dopamin, adrenalin,…). Někde ve vnitřních prostorách klimatizace, větrák.
Hlavní je přesvědčit se k něčemu. Většinou jde o ospravedlnění, proč něco neděláme (moc zima, moc horko, moc deště, moc Slunce, snihu,moc větrno, málo větru, moc práce, žádný čas,… Ideální podmínky ani čas neexistují, vždy existuje něco, proč něco nedělat).

Reguluj si tělesnou teplotu. ;) Prý to jde i pomocí vůle. Alespoň kteřísi východní mniši to umí.

Upravil/a: UPhelp

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Tím se netrap, to je úplně normální. Organismus se brání všemu, co mu škodí. V tomhle případě jakékoliv práci. Mám to stejně a při překročení 30°C (ve stínu) mně začínají vypínat ochrany. Řeším to tak, že se k tomu stavím čelem ke stropu, tj. zaujímám vodorovnou polohu a oddávám se sladké nečinnosti. Zbaven pracovní povinnosti v důsledku věku si to mohu dovolit. Musím dávat pouze pozor na výskyt manželky v blízkosti, neb muž v důchodu znamená pro ženu práci na plný úvazek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Únava a nechuť k pohybu/činnosti v extrémním hicu jsou zcela přirozené a proč se k přirozeným věcem stavět čelem? Tak to teda fakt nevím, jsem sám sobě kamarádem, ne bossem. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

V těchto hicech? U nás je krásných 20°C, tomu říkáš hic?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
UPhelp

Emefej, všude ASI není stejná teplota. My máme právě teď 32° v tínku, na Slunci nevím, protože na tamten teploměr ještě nesvítí, ale bude tam tak o deset stupňů víc. Úplné dusno a bezvětří.

před 1035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Já vím, že všude není stejná teplota, proto jsem napsal, že u NÁS je pouhých 20°C, v čem vidíš problém?
Jenom na okraj: 32°C není nyní (24.6.2021 ve 13:15 NIKDE), max je 28,1 °C v Holešově.

před 1035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
UPhelp

Je, protože máme. Ukazuje nám to stejně rtuťový (mezi 31 až 32) i elektronický (31) teploměr – oba v tínku, oba v těch „chladnějších“ částech, kde za celý den nesvítí Slunce ani na okolní místa. Pochybuju, že se oba pletou… Stačí vyjít ven a je poznat, že je „vedro jako prase.“

před 1035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
UPhelp

Díval jsem se na online předpověď počasí… aktuálně má tady ÚDAJNĚ být 29° (což sice není, ale i tak by to bylo víc, než tvých 28).

před 1035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek