Avatar uživatele
Zlatý

Proč se člověk musí na návštěvu k jasnovidce objednat?

Doplňuji:
ad Očko: Obrovské masy lidí mnohem snáze uvěří lži velké, než malé. (Adolf Hitler)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Já prošvihla odpověď na otázku o ponaučení, ale tato moje odpověď s tím souvisí. Já se k vědmě neobjednala, ale zkušenost mám náramnou! Jednou, když jsem už druhou noc a den nespala a trávila čas s fenou v očekávání nadcházejícího porodu, jsem mírně pod vlivem zavolala do TV věštírny. Většinou se tam každá (muži volají jen zřídka) vyptává na vztahy, zdraví, finance...A já mírně šokovala vědmu otázkou, zda očekávaný porod u feny proběhne v pořádku a kolik bude mít štěňat? Trochu dost se kroutila, ale potom jsem slyšela z TV přijímače tu kýženou odpověď. "Porod dopadne dobře, mohou být poněkud komplikace, ale budete mít hodně štěňátek." Na mou drzou otázku, kolik? bylo mi řečeno, že hodně. Vědma se zeptala o jaké plemeno se jedná, já zalhala, že o dogu. Je nás- chovatelů toho mého plemene v republice jen několik, tak abych si nedělala mezi námi ostudu, navíc minimální počet štěňat jsem měla zjištěný ze sonografického vyšetření. Vědma upřesnila počet štěňat asi na devět kousků. Když jsem druhý den vezla fenu k veterináři na císařský řez, hned jsem mu hlásila, že štěňat bude hodně, povídala vědma, že asi devět! Když jsem viděla veterináře po výkonu, jen seděl u stolu a hleděl. "Kolik že vám říkala ta kartářka, devět? No, to měla pravdu, devět jich je, ale jenom psů, ještě máte devět fen!!! Mám zavolat televizi?" Takže celkově osmnáct štěňat cisařem a účet od operátora mi přišel vzápětí. Tato rada mě stála cca 9tis.Kč. A to je to za vyučení....:D

 

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Aby si zjistila veškeré informace o osobě,které chce předvídat!


Avatar uživatele
Zlatý

Proč by musel? Já třeba vůbec nemusím a ani to dělat nebudu! ;-)


Avatar uživatele

Copak tys neslyšela o těch, co se u nich naopak objednávat nemusí a přes zavřené dveře volávají na příchozí: "Jen pojďte dál, už jsem vás čekala!"?


Avatar uživatele
Zlatý

ocko, to snad ani nemůeš myslet vážně.

Wang o tom zde trefně pojednává:
http://www.odpovedi.cz/…

a nečte mi ne z ruky, ale přímo z duše :D


Avatar uživatele
Bronzový

Není nad věštce Vlastu Plamínka!
http://www.youtube.com/…
pokaždé, když si ho pustím, ihned mě opustí pocit, že jsem měl problém.
:D


Avatar uživatele
Bronzový

Aby jasnovidka vedela, podľa objednávkového kalendára, kto jej zvoní pri dverách.


Avatar uživatele

Protože ta jasnovidka sice dopředu ví, že ji chce klient navštívit, ale klient jí tím jen potvrzuje, že její jasnovidění cítí a tím i potvrzuje.
A také se jí může stát, že dopředu zjistí, že ji chce v tutéž hodinu hodlá navštívit víc klientů, tak pak prostě ponechá prostor i klasickým postupům, kde, kdo dřív přijde, ten dřív mele.
Doplňuji:
Také opomíjíš, že jasnovidění je náročné a proto adresně zaměřené a adresně honorované. U konkrétního klienta své schopnosti koncentruje na jeho konkrétní problémy a za to si také nechá zaplatit.
Kam by přišla, kdyby mrhala svým talentem na miliardové komunity celého světa, tím by se ten směrovaný pohled naprosto rozmělnil a degradoval.
Ani by nestíhala to obrovské množství hlasů vnímat, natož nějak kvalitativně vyhodnocovat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

ad Bohemica: No vidíš! To je přesně ona Otázka! Jak to, že nevěděla, že zavoláš a budeš fabulovat s dogou? Aha??? Kdyby "zvedla" telefon, oslovila tě jménem (na co nějaké tajnůstkářství, když v takovém pořadu jsme mezi přáteli, ne?) a řekla: No konečně voláte, paní XY, ale ty žvásty o doze si nechte na koledu a rovnou si připravte devítku. V pupku vaší vzácné psice se skrývá skoro bachovské pokolení, ale bez kaisera to nepůjde. Jó a váš veterinář bude mít na mě blbý kecy, tak ho berte s rezervou (a přidala by o vetovi ještě nějakou pikošku, že tě buď skrytě miluje, či mu utekla žena nebo tajně obcuje se svými pacienty...) Kde jsou tedy ty (i některými vědci uznávané???) schopnosti?

Avatar uživatele

anonym

Kaiser mě stál 5tis. a scestný bláboly 9tis. a ten betlém (honkong, mexiko...) doma za pár týdnů když "úroda" povyrostla ! Takže veterinář odborným s zákrokem s materiálem, sonem, vyšetřením, dvouhodinovým výkonem a s asistentkou se ohodnotili skoro na polovinu ceny, které si někdo naúčtoval za pár tlachů od babizny. No, za něco si ty prsteny koupit musí! :D

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Vidíš a je to legální...na co studovat veterinu a budovat ordinaci, stačí vytáhnout z půdy koště a nabiflovat základy Famfrpálu...:-)

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

:))) a která to byla, tahle? > http://www.youtube.com/…

Možná že seš na jutubu a ani vo tom nevíš...

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Všimni si, jak si při té produkci o sebe čistí nehty. Za nima toho muselo zůstat...:-)))

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

:)

i dnes jsi nás všechny oslnila a uvrhla do temného stínu, a to je co říct, protože to dokáže jen málokdo, oslnit někoho tak aby byl ve stínu...

Avatar uživatele

anonym

Ale fuj, jak jsi přízemní. Copak jsi ještě nikdy nesledoval zářivou kometu na nočním nebi, kdys měl zrak oslněn a současně jsi zůstal na Zemi v hluboké tmě své maličkosti a bezvýznamnosti?
V okamžiku, kdy nás Damiana nechala za svými zády, tak diamantový kužel jejích očí nám osvětloval cestu vpřed, zatímco my malí, jsme zůstali daleko v pozadí a v temnu nevědění.
(V Čechách za sebou máme dokonce 300 let Temna, a ty najednou předstíráš, jako bys nevěděl, která bije). Přečti si konečně aspoň Jiráska, máš tak třeskuté mezery, že je to u takového "génia" zcela neodpustitelné a nepřijatelné.
http://cs.wikipedia.org/…

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Ne, nesledoval.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Co nadělám, asi mám nějakou schopnost, kterou racionálně neovládám...:-)

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Tento druh byznysu sice od dob opilých čarodějnic a zdrogovaných vědem z Delf možná trochu "pokročil", ačkoli...:-)
Jen nechápu, jak je možné, že někdo úředně(!) posvěcen může s klidným svědomím někoho okrádat a lhát mu - a hlavně nestydět se za to.
Náročné? Schopnosti? Talent? To jako, že je extra dobrý podvodník? Coby varietní vystoupení - i to je na hraně, ale stavět se na seriózní lajnu? Nemohu si pomoci, ale (možná díky minulosti) je toto "povolání" stále právem řazeno mezi ty jaksi pofidérně šarlatánské aktivity neboli pytel - lapka, vědma, prostitutka.
Je pravda, že lež se stane pravdou jen tehdy, když jí člověk chce sám věřit.
Co myslíte, kolegové, mělo by se za to oblbování lidí a kradení v TV věštírnách, přes inzeráty apod. zase (nějakou formou) upalovat?

Avatar uživatele

anonym

Sám na to sice též pohlížím racionálně a zásadně různé šarlatány odmítám.
Ovšem připouštím, že může být něco na zvláštních schopnostech jak senzibilů, tak některých věrohodných léčitelů, jejich průkazné výsledky i vědci respektují, ač je dodnes neumějí vysvětlit.
A věštkyně v TV, prachsprostý byznys a nízkonákladové noční relace srovnatelné s obyčejným pronájmem reklamního času.
Dokud je poptávka, je i nabídka a naopak. Prosté tržní mechanismy.
Pokud uvedené aktivity nepřekračují rámec zákona, nezbývá, než je ignorovat, pak by přirozeně zanikly sami na úbytě.
Ale když jsou lidé naivní, pak ať lají sami sobě.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

ad Dr.Axl: Přesně tak. Také si myslím, že za hloupost se tvrdě platí a náhoda (v tomto případě v úsudku) je blbec. No, někdy se to povede, zvlášť když na sebe dotyčný vyklopí pomalu i "zážitky" z prenatálního vývoje...:-)
K tvému příspěvku u otázky: To víš, že slyšela, taky se mi líbí Matrix. Vyvolený může být jen jeden, že pane Andersone.:-))

Avatar uživatele

anonym

Přidám ještě jedno pragmatické odhalení. Stejně jako mají mágové své triky (viz nedávná TV série o kouzelnících bez tajemství), tak používají někteří staré a dávné osvědčené metody, kdy jejich spolupracovník osonduje předem klienty a jejich problémy - ať už nenápadnou konverzací v čekárně věštkyně anebo díky objednávce předem, lze vytěžit digitální stopu budoucího klienta.
Podle mailu odesilatele (nebo linky volajícího), se dá postupně moderními prostředky (někdy i propojením s úplatnými hackery) a bezpřehým prorůstáním naší identity v různých databázích, zmapovat vše, až po číslo zdravotního pojištění a údaje ze zdravotní karty, ne-li rodokmenu do 5. kolena.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

ad Dr.Axl: No vždyť to říkám, zloděj a fízl dohromady. Na to musí mít člověk prostě žaludek.

Avatar uživatele

anonym

ad Damiana, k doplnění, to je známá věc.
ad Pájo, Wanga v otázce jsem četla, vždyť jsem tam sama odpovídala.
On psal ve věcné rovině, já odpovídám v témže duchu, v němž byla položena tato otázka, čili s lehkou nadsázkou a rozvíjejíce hypotetické "zázračné" schopnosti jasnovidky alias věštkyně, Pýthie a dalších našich profesních kolegyň, k nimž se do Delf chodili radit i státníci před jakýmkoliv státotvorným rozhodnutím. I dnes, mnohé z nás znají řešení spletitých problémů.
Je to jen taková polemika na bázi disputací, kdy oponenti uplatňují možné a relevantní argumentace.
ad bolak, podobné prognózy podávám pouze ve svém salónu, řádně objednaným a za smluvní honorář. (U tipů na sázky, preferujeme podíl na téměř jisté výhře). Tady bych se zpronevěřila svému ŽL a mohla bych tak přispět k inflaci tržních cen našich vysoce profesionálních expertíz. Asi není jen tak nahodilé, že skóre úspěšnosti vysoce převyšuje pouhý matematický počet pravděpodobnosti.
(Je už jen na tobě, aby sis vyhodnotil, zda sdělení dešifrovat v duchu odkazu Pája anebo Damianiny otázky).
http://cs.wikipedia.org/…
P.S. Naše povolání je jen fous mladší, než ono známě nejstarší.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Počkej, chceš říct že i na vás věštkyně myslí zákon o hazardních hrách a loteriích? Vy nesmíte sázet a nebo radit ostatním jak sázet? Co vám hrozí když to porušíte? Nebo sami sázet můžete? A jestli můžete tak proč vybírate od lidí peníze, když jich můžete tímhle způsobem získat v podstatě kolik budete chtít? A k čemu jsou vůbec nějaký ty olympiády když vy Delíni všechno víte? Proč se vůbec skáče, běhá, hází oštěpem? Nebylo by lepší místo všech těch trenérů, porotců, rozhodčích a funkcionářů, tam prostě jednoduše přizvat nějaký tři vědmy, voni si ty sportovce postavěj do lajny, každýho nechaj sejmout balíček karet a obrátit lógr do mističky, a podle toho pak rozhodnout, kdo dostane jakou medaili?

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

:-))) Možná by ty ženštiny vyvěštily, že největší sichr pro to, jak zaručeně přivézt co nejvíc drahých kovů, by bylo "přibalit" k reprezentaci nějaké zručné Cikány...

Avatar uživatele

anonym

Bingo, vidíš a ani nemusíš být vědma.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

ad Dr.Axl: To snad nikdo...:-)

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

ocko: postoupí Kluž ze základní skupiny?

Alesh: ten tvůj sarkastickej palec mě dostal :)

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Jo Aleshi, nechceš se radši omluvit? :-)))))

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Očko: Nevěřím. Snad jen tomu "mele".

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

V pohodě Aleshi, o tobě by to, že tam nepůjdeš přece taky měla vědět, ale co ti dychtivější?

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1029
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 565
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 510
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.