Daidal

Proč se člověk musí jít odhlásit na ÚP, když na ŽÚ vyplňuje Jednotný registrační formulář?

JRF slouží k tomu, aby člověk nemusel každou instituci obcházet zvlášť a vyplňovat tytéž papíry, hlásit změnu, registrovat se nebo odhlašovat. Zajde jen na živnostňák, kde tento dokumnet vypíše a pak už nemusí na zdravotní pojišťovnu, OSSZ a dokonce ani na úřad práce (je řečeno, že ho tento dokument odhlásí). Tak k čemu to je, když tam podle jedné úřednice stejně musím zajít? Ptal jsem se jí a zmínil i JRF, ale odpovědí mi bylo pouze to, že tam prostě MUSÍM zajít.

Odpovědi
Ametyst

Úřednictvo tu není pro nás, a už vůbec ne aby nám snad něco usnadnili. My jsme tu pro ně, aby měli až do důchodu zajištěnou práci s pravidelnou valorizací platu. Je možné, že dotyčná úřednice o formuláři ani neví. Stejně tak jako na ČSSZ nevědí, že musí informovat pomocí datových schránek, a ne papírovými dopisy. Dopouštějí se protizákonného jednání.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.