Putin

Proč se „Charlie Hebdo“ tolik řeší?

Pár dní po útoku v Paříži se stal atentát v Nigérii, bylo to podobné až na to, že zemřelo dokonce až 20 lidí a atentátník byla mladá dívka; jenže tuto zprávu ukázali pouze v internetových novinách a dnes o tom není ani zmínka,úplně to upadlo v zapomnění. O Charlie Hebdo slýchám každý den již týden. Copak má život lidí v Paříži mnohem větší cenu než v Nigérii? Jsou tam snad lidé, kteří s to zasloužili? Ti lidé v Nigérii měli určitě vetší uplatnění než ti, kteří zesměšňovali a uráželi víru ostatních. Proč to lidi nezajímá?
Doplňuji:
Isteron: V tomto souhlasím, říká se „nedráždi hada bosou nohou“.

Nejlepší odpověď
gecco

Asi tak…
Nigerie (a kterákoli jiná země mimo Evropu) je

  1. ´daleko´ (k nám to nepřijde)
  2. necivizovaná (je nám to daleké)
  3. ´tam to tak chodí´
  4. nikdo z nás nezná kontext a ani nás to (dobře nám tak) nijak zvlášť nezajímá

Francie je

  1. nedaleko
  2. nám společensky blízká
  3. to společensky ´nepřijatelné´
  4. kontext není důležitý, zemřeli ´naši´ lidé

___
Je to z jedné strany hnusné, z druhé – ´bližší košile než kabát´…
___
Ze třetí strany – až se podobné praktiky přesunou i do Česka – to nám bude ouvej…

Další odpovědi
Dochy

Možná proto, že Francie nám je kulturně i geograficky blíž. To co se stane ve Francii vnímáme jako to co se klidně může stát i u nás. O Francii něco víme, pravděpodobně některý z vašich známých v Paříži byl. Ale víte vůbec o někom, kdo by věděl o někom kdo byl někdy v Nigérii?
Doplňuji:
(Tím neříkám, že to co se stalo v Nigérii je míň hnusné)

quentos

Jestli to není tím, že tento útok měl daleko rozsáhlejší podtext, v důsledku se vlastně jednalo i o útok na svobodu slova.

Drap

Nelze to takto hodnotit. Časem třeba rozdíly rozpoznáš i sám

isteron

Odkazujem Charliovcom : neťahajte tigra za chvost !
Nepichajte do osieho hniezda !
Doplňuji:
Aj Alexandr Nevský povedal : Kto seje vietor, žne búrku !
Kto s mečom prichádza, mečom aj zahynie.

MonkeyKing

Protože médiaj sou koupena EU a dalšími, kteří chtějí abychom každý den viděli, co ti muslimové zase špatného udělali.

Muslimové mají ve svých státech ropu a ti chudí sem jedou a protože jsou chytří, dostanou se vysoko a berou našem bílejm blbečkům, co čtou noviny a čuměj na tv a dělaj co se jim řekne, práci.

Je to prostě schválně, aby my podporovali stát, aby šel do války s muslimy a bral jim jejich půdu s ropou. Nic víc

PS: můj názor

Dochy

Tak doplním k Isteronovi: Oni je nezastřelili perem, ale podle všeho samopalem. Takže z těch přísloví cos předhodil mohou být relevantní trochu ty první dvě, ostatní jsou mimo mísu.
S tetou Kateřinou by sis zřejmě rozuměl. (Setapouch zná)