bolak

Proč se často o nás Češích říká, že jsme rasisti vůči Romům?

Každej rok vyjde nějakej průzkum z EU, kde říkají že jsme jeden z nejrasistič­tějších národů, co se týče vztahu k rómský populaci. Přece kdyby tohle byla pravda, tak by Horváth nikdy nemohl vyhrát Česko hledá Superstar.

Nejlepší odpověď
autacek

Není nad osobní zkušenost, kdo si na horká kamna nesáhne sám, neuvěří.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Nejde o rasismus, ale pravdou je, že mezi „nemakačenky“ je romů nejvíc. A jak se říká „výjimky potvrzují pravidlo“, takže Vlasta Horváth je, bohužel,pouze asi jedna z těch výjimek.
A já určitě nejsem rasista, ale se.ou mě všichni příživníci na poctivě pracujících lidech, bez rozdílu rasy.
Náš „sociální“ systém je nepřiměřeně moc „solidární“ s těmito skupinami, nejen romů, ale i gadžů.
A zajímavé je, i když vzdělání mají minimální, jak jsou „kovaní“ v právních vědomostech, týkajících se čerpání všech těch různých sociálních (ale podle mne, vůči pracujícím, antisociálních ) dávek.
A když potkávám mladé „vysmáté“ romy a celé jejich rodiny, v pracovní době, u nás na ulicích, případně vysedávající na předzahrádkách u restaurací (což si já, jako důchodce, mohu dovolit pouze opravdu výjimečně a to jsem „makal“ poctivě víc jak 40 let), tak se asi není co divit.

Mc Merkurion

… no protože rómové jsou OK, bordel dělaj cikáni …

Drap

Nesmíš věřit všem blábolům co přijdou z EU

dubraro

To je nesmysl. Technicky není možné, aby byli Češi rasisté vůči Romům, protože oba národy jsou stejné rasy – indoevropské.

Kryšpín

Údajně za tatíčka Masaryka kočovali od vesnice k vesnici, čech-komunisti jej chtěli začlenit se stavbou Chánov a spol., při budování kapitalismu i ta část co pracovala byla nahrazena Ukrajinci a.p., tudíž je jim dopřána různá podpora nejenom peněžní a kapitalismus se k ním chová velmi socialisticky. Vyrostla generace, která již nemá zájem pracovat, poněvadž i bez práce se nechá přežít.
Tak jak jsme si je vychovali, takový jsou.

anonym

Lidé si často pletou rasismus se statistikou podloženou obezřetností 🙂

Rasisté bychom byli kdybychom házeli klacky pod nohy i těm Romům, kteří ukáží, že umí vzít za práci, kteří ukáží že mají nějakou znalost, kteří se zkrátka dokáží postavit na své nohy a odvrhnout tu systematickou závislost Romské obce na sociálních dávkách … ale to neděláme. Naopak když vidíme pracovitého Roma je to najednou někdo, je to sledování hodný příklad který si vysloužil uznání, takhle rasisté neuvažují … kritici z okolních zemí by si tento drobný rozdíl měli uvědomit. To co z nás dělá v jejich očích rasisty je jen naše dlouholetá špatná zkušenost kterou ventilujeme lacinými vtípky, ne systematicky diskriminující přístup k této menšině.

Dochy

Merkurion:Já mám někdy pocit, že nejvíc bordelu dělaj ti co Tě za rasistu označej kvůli tomu, že je označíš za cikána. Zas jsem od kamaráda slyšel, že si kdysi příjemně popovídal se ženou, které se osobně dotklo použití slova Róm…

Mc Merkurion

… u nás žije opravdu málo romů, všechno jsou to většinou cikáni …

Dochy

Aby nedošlo k omylu: Ona se sama označovala za Cikánku.