STUDENTKAEVA

Proč se bylinky nemají sušit na novinách?

Byla jsem překvapena když jsem si přečetla http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/107443456­34-kouzelne-bylinky/7781-jak-spravne-bylinky-susit-a-skladovat/ já když je dřív zbýrala do školy tak to dělala na novinách a ted píší,že nikdy tak by mně zajímalo proč?
Doplňuji:
Díky moc příště si to budu pamatovat!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Protože tiskařská čerň je vlhkostí (vodou) rozpustná (může se přenést na sušené byliny, houby…) a její konzumace není zrovna zdraví prospívající…

Další odpovědi
badisko

Proc ? protoze noviny z nich vytahnou veskerou vlchkost taky asi kvuli chemie a kazda bylina se susi jinak ..nekterym vyhovyje poveseni jinym zase jemne sito … dalsi muzes mit klido na hromade protoze se nezapari …tu susis v takove teplote a tamtu v takove …oni to v TV… uz moc prehaneji
Moc koukas na TV …noje teticka byla babca korenarka v bylinach se vyznala… ale kdyz je nekomu nesla… tak je balila do novinovejch kornoutu …
A take jsem videl ze treba lipovy kvet a podobne na nich normalne susila …

mosoj

Protože se do bylinek dostanou difuzí ty blbosti co jsou v novinách. A veškeré léčivé účinky zmizí.
Taková blbost nás nenapadla ani když jsme chodili do školy.