JežíšKristus

Proč se budou státní ocenění dávat na Nový rok?

Vždyť se mají dávat 28. října, co je to za bordel? Pokud je prezident práce schopný, tak ať jde makat, pokud není, tak ať je odvolán (tak jak je předepsáno). Není jediný důvod přesouvat termín, který platil roky!

Nejlepší odpověď
Kepler

Nikde není předepsáno, kdy se ta státní vyznamenání mají předávat, je to čistě volba prezidenta. Kromě 28. října se ještě nabízí Nový rok, nebylo by to poprvé. Když je teď prezident chabrus, tak to může udělat později, pokud se dožije.. V nejhorším případě může udělit státní vyznamenání i premiér.

Další odpovědi
zjentek

U nás v rodině bylo zvykem dávat si podobné radosti na Ježíška.

Pánové, chtěl bych touto cestou nenápadně naznačit prostý fakt, přestože je příroda mocná čarodějka, že játro, když tvrdne, tak neplatí, že dorůstá. Takže, o jakém „později“ má být řeč? Děkuji.

aliendrone

No přeci bys nechtěl, aby se dávaly o tvých narozkách a tak ti je kazili (Vánoce – jistě víš, že je zvykem všelijaké to rozdávání). Zvláště když se papaláši domákli, že je neslavíš. Místo abys ocenil jejich vstřícný krok, tak brbláš. Ty jsi ale nevděčník! ;) :D

elkon

Napiš do parlamentu, tady to nikdo nevyřeší.

Pepa25

Nic o odvolávání prezidenta ze zdravotních důvodů v Ústavě ČR není! Článek 66 pouze říká, že pokud nemůže vykonávat pravomoci, tak se některé činnosti přenesou na jiné ústavní činitele. Odvolat lze prezidenta pouze a výhradně na základě ústavní žaloby podle čl. 65 pro velezradu nebo pro hrubé porušení ústavy.

Drap

Tebe také z práce vyhodí když maroíš? Kde je dáno, že se musí ocenění dávat 28 října? Vůbev mě nebude vadit kdž se budou rozdávat třeba 2 března. Orázka je jen proto aby se ti podařilo naštvat lidi. Myslím ale, že rady se ti to moc nepodaří. Běž s takovm názorem do senátu Ta ti budou tleskat.

da ny

Někde jsem zahlédla, že důvodem je to, že prezident Ing. M. Zeman chce vyznamenání předat osobně. Zřejmě předpokládá, že mu to v lednu jeho zdravotní stav dovolí. Listopadový státní svátek je téměř za dveřmi. Vybrali tedy zřejmě další brzký sváteční den (mimo Vánoce).

JežíšKristus

Elkon: odesláno

JežíšKristus

Josef pětadváca: zkuste juknout do aktuálních novin