autacek

Proč se bude v roce 2021 zdražovat teplo, když cena plynu klesla?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka PROČ není vhodná, je určena zvídavým dětem, které poznávají svět. Jde o poznatky psychologů. Už jsem to několikrát uváděla.

Je proto vhodné volit jinou formu. např. Jak je to možné, že …

"Otázka začínající slůvkem proč, vyvolává pocity viny, ohrožení, pochyby,.
Odpovídající pak reaguje nějakou formou obrany.

A obranná reakce často vyvolá agresi, vede k hádce.

Proto, pokud chceme vést druhé k zamyšlení, společně se pokoušíme hledat řešení nebo si jen chceme hezky popovídat, je užitečné se raději slovu „proč“ vyhnout. Je přeci tolik jiných způsobů, jak komunikovat, aniž bychom v druhém vyvolali pocit ohrožení."

V odkazech se dovíte víc

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Ot%C3%A1zka+pro%C4%­8D&oq=Ot%C3%A1zka+pro%C4­%8D&aqs=chrome­..69i57j0i22i­30j69i61.9529j0j15&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8

Jinak odpovědí na svou otázku najdete na netu, , vysvětlují znalci těm, kdo články přečtou, tedy nejen vám. Problém zdražování se řeší již dlouhou dobu.
Např.

„Za teplo si příští rok připlatíme. Plzeňská teplárenská zdraží po pěti letech“

Energetický regulační úřad
http://www.eru­.cz/cs/teplo

Další odpovědi
Midoc

Kotelna není na plyn, nebo majitel vlastní i jiné zdroje např. na uhlí. Cena emisních povolenek jde nahoru.

Pepa25

Tisková zpráva Teplárenského združení ČR ze dne 26. listopadu 2020:
"Ceny dálkového tepla vyrobeného ze zemního plynu se v příštím roce nebudou zvyšovat. V některých lokalitách dojde i ke snížení předběžné kalkulované ceny tepla pro rok 2021. U tepláren, které využívají více paliv, většinou zůstanou ceny tepla stejné. V případě tepláren, které používají hlavně uhlí, se očekává zachování letošní ceny tepla nebo jen mírný meziroční růst nepřesahující míru inflace, která se pohybuje nad 3 %. "
Myslím, že z vyjádření je zřejmé, že změny cen se liší podle místa a zdroje tepla.

Zdroj: www.tscr.cz/da­ta/zpravodaj/zpra­va.php?idc=3553

dudu

Za jeden gigajoule (GJ) zaplatíme 518 korun s DPH, což je o 6,10 korun méně než loni. Kalkulaci ceny tepla na rok 2021 schválilo zastupitelstvo města na svém prosincovém zasedání.

Drap

Ne všude. A pokud někde ano, tak to řídí neviditelná ruka trhu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Tak dnes toto hlásili na ČT24, pochopitelně že lokálně to může být i jinak, pokud někdo nesleduje akuální zpravodajství, jeho problém.

Mc Merkurion

… a to je jako ten důkaz ??? lepší je nahlásit odpověď, než se podívat pravdě do očí: „: … nevím, a je mi to šumák, teplo neplatim a plyn nepoužívám, nikdo nikoho nenutí, když je to drahý to kupovat … a jak píše dudu, bude se zlevňovat, takže nekecej, nebo dodej zdroj, takto je to jen politická provokace a útok na Babiše, já tě znám moc dobře …“

autacek

@mc merkurion Třeba někomu vadily tvé osobní invektivy, ostatně též si myslím, že to do odpovědi nepatří.

Mc Merkurion

… já taky, ale vzhledem k tomu, že ty je používáš neustále, chtěl jsem, aby ses cejtil jako doma … a nesváděj to na jiný … čekám na ten odkaz, nebo už konečně přiznej, žes blbě slyšel …
… a že nesleduju aktuální zpravodajství není můj problém, tvůj problém je uvádění poplašných falešných zpráv bez uvedení zdroje, což je proti pravidlům …