Kepler

Proč se bezpečnostním kamerám taky říká „průmyslové“?

Co je na nich průmyslového?

https://pixaba­y.com/cs/kame­ry-sto%C5%BE%C3%A1r-video-dohled-3137102/

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Průmyslová kamera (kamera průmyslové televize) je pojem odvozený z původního určení takových dohledových systémů. Kvůli ceně a nárokům na instalaci a provoz si je mohly dovolit jen velké firmy. Nebo vojáci jako v roce 1942 v Peenemünde. Pro bezpečnostní účely (nejdřív pro řízení provozu a pak i proti kriminalitě) se začaly používat až v 60. a 70. letech.