Avatar uživatele
Rostik

Proč se benzínu říká Benál?

Dobrý den, zajímalo by mě, proč se někdy místo slova benzín používá slovo benál… neznal jsem, překvapilo mě to a zajímalo by mě kde se to vzalo. Děkuju.
Doplňuji:
Dekuju, no, ze je to slangove jsem si rikal do okamziku, kdy jsem v technicaku nasel palivo „BA 95 B“ a v prihlasovacim formulari pojistovny na povinne ruceni polozku „Benal 95“. Takze to vypada, ze spis slovo Benzin je slangove. Proste bych chtel vedet, kde se to vzalo a proc se to pouziva pri oficialnich prilezitostech oznaceni paliva. Diky :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Asi pleteš různý věci dohromady 😉
BA 95B znamená „benzín automobilový 95 oct. bezolovnatý“.
Benal 95 bude nějaký název či zkratka z pojišťovny, nesouvisející s benzínem. Rádi ti to tam vysvětlí.
Slovo benál je skutečně slangový název spisovného slova benzín.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Tento slangový název se používá jen někde myslím, že hlavně v okolí Brna. My říkáme benzín.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BurTon

je to slangový výraz pro benzín

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Také neznám a kupodivu mně to nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Benzínu se slangově benál říká pouze na Moravě.Jestli to bylo v nějakým dotazníku od pojišťovny tak to si někdo udělal prču a prošlo to :o)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rostik

No ze je to slangove jsem si rikal do okamzuku, kdy jsem v technicaku nasel palivo „BA 95 B“ a v prihlasovacim formulari pojistovny na povinne ruceni polozku „Benal 95“. Takze to vypada, ze spis slovo Benzin je slangove. Proste bych chtel vedet, kde se to vzalo a proc se to pouziva pri oficialnich prilezitostech oznaceni paliva. Diky :)

před 4548 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek