LukasP

Proč se baterie u notebooku nabije jen na cca 80%?

Dobrý den, nedávno jsem reinstalovat notebook z Visty na 7ky. Mám pocit, že na záčátku to bylo v pohodě, ale po pár dnech jsem zjistil, že baterie se mi nabije asi jen na 80% (jak kdy, 79 – 84%). A pak proste to napíše: napájen ze sítě, nenabíjí se. Dokonce se i stává, že to najednou žačne nabíjet a třeba po chvilce zas skončí. Baterku jsem si kupoval novou, právě kvůli tomu, že stará už vydržela jen asi 10 minut. Takže na chybu v baterce bych to snad neviděl. Nemůže se to nějak nastavit, kolik se to má nabít? Nemohl jsem třeba něco zmáčknout? Popř. co by mohlo být příčinou? Děkuji
Doplňuji:
to dudu: Zkusil jsem a výsledek: http://files.lu­kasp.eu/stav.png – nějak tomu nerozumím, opotřebení 0% a přitom 80,6% nabito?

to brilland: zkusím, díky

Nejlepší odpověď
brillant

Zkus udělat kalibraci ukazatele stavu baterie. Je docela možné, že ukazuje špatné hodnoty.

Další odpovědi
dudu

Zkuste baterii ve svém notebooku zkontrolovat pomocí následujícího programu:
http://www.slu­necnice.cz/sw/bat­tery-bar/.
Nejsem si jist zda tento program není pouhé „šidítko“, ale dle něho moje baterie funguje bez chyby tři roky – dobíjí se na sto procent a má stále nulové opotřebení.

mosoj

Nechal bych to tak. V každém Notebooku je nějaký manager napájení. Podívej se jaké jsou tam volby a jestli umožňuje nastavení prahů nabíjení.
Ono to není u Lion aku jen tak. Při nesprávném nabíjení hrozí výbuch AKU !!

http://magazin­.stahuj.centrum­.cz/jak-na-pokrocile-nastaveni-napajeni-ve-windows-7/