Gestas

Proč se auta, ve kterých při nehodě někdo zemřel, zakrývají dekami?

Je to kvůli tomu, aby někdo nenafotil ty mrtvé, co v něm jsou, nebo to má i jiný důvod?
Vidět je to např. na fotce k tomuto článku https://olomou­c.idnes.cz/ne­hoda-zabreh-pet-mrtvych-policie-pripad-odlozila-fv8-/olomouc-zpravy.aspx?c=A170904­_162240_olomouc-zpravy_stk

Nejlepší odpověď
lota

Ano. Je to kvůli lidským hyenám, co nemají úctu k člověku.

Další odpovědi
klumprt

Říká se tomu pieta neboli úcta k zesnulým. Zviditelnění mrtvoly nebo nějaké tragické scény je zatím ještě trochu tabu. I když třeba v televizním zpravodajství je vidět určitý posun. Před takovými dvaceti lety nebyly v hlavních zprávách naprosto žádné mrtvoly. Dnes, když je reportáž někde z Islámského státu, tak je vidět těla poházená po ulici docela běžně. Nebo ten mrtvý chlapeček na pláži.
Úcta k mrtvým je ovšem něco, co ještě dělá člověka člověkem. A mělo by se s takovými obrazy hodně šetřit.

Kepler

Asi je to tak, fotka byla zřejmě pořízena ještě před vyproštěním mrtvých. I když se mi to zdá divné, protože první, co se udělá, je vyproštění a pokus o záchranu. Nebo ten interiér byl drasticky zasviněný krví.

cukrar

Jen kvůli záznamům lidí, co tam nemají co dělat.
Víte jak by nemocný člověk-fotograf šířil hnuné fotky?