Dismas

Proč se ateisti tak čílí, když jim řeknete, že věří v neexistenci Boha?

Vždyť pokud jsou opravdoví ateisti, tak to mají. Když vyznávají, že to nelze potvrdit ani vyvrátit, nejsou ateisti, ale agnostici.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nemáš pravdu a píšeš nesmysly. Jsem ateista a tímhle bys mě rozhodně nerozčílil. Pokládáš manipulativní otázky, které vycházejí z nepodložených předpokladů.

Doporučuji studium alespoň základů logiky. Absence víry v něco nutně neznamená viru v neexistenci té­hož.

Další odpovědi
honza19hk

jsem taky ateista a tímhle mě určitě nenaštveš. Na víru a církev mám svůj názor a ostatní si můžou myslet něco jiného ale určitě kvůli tomu nebudu nějak vyvádět.

annas

Když se někdo rozčiluje nad jiným názorem, je to ztráta času ho přesvědčovat. Ale jakékoliv názory by neměly obtěžovat opačnou stranu atd.

Tak je to i s vírou v boha. Ateisté nepochopí, že věřící nepotřebují vědecký důkaz o tom, zda bůh je či ne – i někteří vědci jsou věřícími – ale že víra vychází z jejich nitra, z duše, je to jejich přesvědčení, způsob života.

Mezi ty, kteří přesvědčují ateisty i jiné křesťany o své pravdě, o víře atd. patří Svědkové, Obtěžují návštěvou v bytech, to jistě není vhodný způsob, jde o manipulaci. U ostatních náboženství to tak není.

Jak se na boha dívá agnosticismus = nevíme a ani nemůžeme vědět, zda Bůh existuje nebo ne.
Teismus = víra v jednoho boha, který stvořil svět a stará se o něj
Deismus = bůh stvořil svět, ale dále se o něj nestará
Ateismus = bůh neexistuje, tedy svět nestvořil, nevěří v existenci boha

Existuji samozřejmě i další názory, ale je každého věc, co mu vyhovuje.

Ale myslím si, že důležité u d/teistů či ateistů je, aby jejich chování odpovídalo zásadám morálky. Ať je člověk věřící, nebo nevěřící, myslím si, že dodržovat morální příkazy Desatera (pro věřící i jeho levou stranu) by určitě společnosti prospělo.

Bohužel, předsudky stále platí, i když bez věřících by nebyli nevěřící. Každému, co jeho jest. Žít a nechat žít, pokud jedna „skupina“ neubližuje jiné, byť jen slovem, které je často ostřejší než meč…

led

Dismas, to nie je presné.
Ateisti neveria v existenciu Boha, nie že veria v neexistenciu Boha a v tom je rozdiel.
V tomto má Lamalam pravdu: „Absence víry v něco nutně neznamená viru v neexistenci téhož.“

Šidlo

poviem vám novinku:

medzi ateistami je toľko blbcov a šialencov, asi ako medzi veriacimi

tak, ako sú mnohí veriaci len za to, že im v detstve vymyli mozog, a oni sú doslova leniví/labilní odtrhnúť sa
mnohí sú ateisti tiež len preto, že im v detstve vymyli mozog a boja sa sami seba a vlastnej potreby duchovna

koľko čechov/slovákov vám povedalo, že im dovolili rodičia/súdruhovia učitelia slobodne sa rozhodnúť čomu budú a nebudú veriť?

viete, duchovno je normálna ľudská potreba, a kto hovorí, že ho vôbec nepotrebuje, akoby hovoril, že nepotrebuje spoločnosť iných ľudí.....takže je zrejme duševne v neporiadku.....

a ako chcete dostať normálnu reakciu od narušeného človeka?

Emefej

Ale nečílí, kdo ti to nakukal? Já jsem ateista a žádná otázka o Bohu mě nerozčílí.

lexx

poáč nedokáži věcně, logicky argumentovat, svůj postoj, názor obhájit…

anonym

Výsledek křižáckých tažení (dnes stačí být dobře či generačně vychcovaný jako Lamalam) a blažená nadřazenost možná díky evoluci splyvání s bohem.

Klaproth

Protože se nečílí. Jim jsou otázky o víře většinou úplně volné.

cochee

To je ale hezké téma. Škoda, že se nemůžu přidat, zablokovali by mi účet.

anonym

„hloupý ateisti“

anonym

Dimas – nemá cenu něco někomu vštěpovat, to fakt akorát naštve mocné ubožáky (být u boha, blažená nevědomost).

anonym

Lamalam,
ty zas odpovídáš velmi agresivně a navíc i to slovo „manipulovativní“ je dost ostré, to přece není potřeba. Proč jsi tak jedovatá?

Dismas

Lamalam: Bůh buď je, nebo není.

anonym

ale je, jenom někteří sebevědomí bohémové viz dudu, pdnizkola, Lamalam… to pochopí, až na smrtelné posteli a budou se cítit skutečně malí a podřízení okolnmu světu, jako kdybz měli zlomené ego jako, že nikdy asi neměli.

postcd

podle mě hodně lidí neuvěří nikdy bez ohledu do jaké situace se dostanou a co slyší. prostě tomu nebudou chtít věnovat pozornost. otázka je proč. Asi nikdo není tak chytrý aby to věděl jelikož je to soubor mnoha faktorů a mě třeba přijde že nejsem a ani nebudu schopen na to odpovědět

anonym

„zaserzkola“