annas

Proč se asi 30 let stará Mládkova píseň Jožin z bažin stala oblíbenou v mnoha evropských zemích?

Píseň Ivana Mládka o Jožinovi z bažin se po úspěchu v Polsku a Rusku, Srbsku aj. probojovala i do Itálie. Místní zpěváci tuto skladbu prosazují jako hymnu příštího mistrovství světa ve fotbale.

Nejlepší odpověď
nabubindes

Těžo říci, snad, že lidi jsou si v nadsázce podobní, mají smysl pro humor a Mládek je mistr v této kategorii.

Další odpovědi
anonym

V Českém rozhlase hovořili o tom, proč se tato píseň stala populární v Polsku. Může za to prý Čeština – legrační žvatlání i obsah písně. To se jim líbí.

vagra

Písnička Jožin z bažin zpívaná v polštině,je i pro české ucho skutečným skvostem.
Možná,že se stala tak populární díky jednoduché a chytlavé melodii.
Slova to ještě podtrhnou.