Retko

Proč se Alexandrovi říká Saša?

:)

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto
Alexandr a Saša: pochází z ženského Alexandra/Alek­sandra, rusky zdrobněle Aleksaša (obdoba německého zdrobňování -chen), oddělením Alek – vnikla jména Sandra a Saša. Druhým zdrobněním Saša na Sašura vznikla druhá přezdívka pro Alexandra: Šura

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:dkDGrJ0ZTXYJ:­forum.lide.cz/fo­rum.fcgi%3Fak­ce%3Dforum_da­ta%26forum_ID%3D136­63%26ID_from%3D53669138%­26dir%3D1%26au­th%3D+Pro%C4%8D+je+A­lexandr+Sa%C5%A1a­&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz